Trwa ładowanie...

"Gdy tu dotrzesz" Rebecci Stead już w sprzedaży. "To wspaniała uczta literacka dla młodych czytelników"

Życie Mirandy mocno się skomplikowało. Dostaje listy, które z niesamowitą dokładnością przewidują przyszłość oraz mówią o czyjejś śmierci. Gdy otrzymuje ostatni z nich, wydaje się, że może już być za późno...

"Gdy tu dotrzesz" Rebecci Stead już w sprzedaży. "To wspaniała uczta literacka dla młodych czytelników"Źródło: wyd. IUVI
dmtdevb
dmtdevb

"Gdy tu dotrzesz" to już trzecia książka Rebecki Stead wydana w Polsce – wszystkie ukazały się w 2017 r. nakładem Wydawnictwa IUVI. Poprzednie tytuły: "Całkiem obcy człowiek" oraz "Kłamca i szpieg" spotkały się z dużym i pozytywnym zainteresowaniem dziennikarzy oraz czytelników. Joanna Olech okrzyknęła Rebeccę Stead "nową gwiazdą young adults", a Juliusz Kurkiewicz uważa, że depcze mocno po piętach Johnowi Greenowi.

Miranda wiedzie z pozoru bezpieczne i spokojne życie zwykłej nastolatki, aż pewnego dnia jej świat wywraca się do góry nogami. Jej najlepszy przyjaciel Sal bez powodu obrywa na ulicy od nieznajomego chłopaka i zupełnie się od niej odsuwa. Zapasowy klucz do mieszkania, który jej mama chowa "na wszelki wypadek", zostaje skradziony. A potem Miranda zaczyna otrzymywać dziwne liściki.

"Zjawię się, żeby uratować życie Twojemu przyjacielowi i sobie. Proszę Cię o dwie przysługi. Po pierwsze, musisz do mnie napisać list".

Miranda nie wie, co robić. Łatwo byłoby zignorować pokręcone wiadomości, gdyby nie to, że ich autor wie rzeczy, o których nikt nie powinien wiedzieć, i z niesamowitą dokładnością przewiduje przyszłość. Jeśli tak, to Miranda ma jeszcze większy problem, ponieważ listy mówią, że ktoś ma umrzeć. Dziewczyna liczy na to, że będzie w stanie ostrzec tę osobę. Kiedy dostaje ostatni list, wydaje się, że może być już za późno na ratunek.

"Gdy tu dotrzesz" to wspaniała uczta literacka dla młodych czytelników. Rebecca Stead umiejętnie łączy filozoficzne rozważania nad sensem życia i podróżami w czasie ze zwykłymi sprawami życia codziennego, dojrzewania i przyjaźni. Z pozoru oderwane od siebie wątki łączą się konsekwentnie w logiczną układankę, utrzymując napięcie i prowadząc czytelnika do zaskakującego finału.

dmtdevb

Nagrody i wyróżnienia:
Bestseller "New York Timesa"
Zdobywca John Newbery Medal i The Boston Globe/Horn Book Award
Notable Book for Children - New York Times Book Review

O autorce:

Rebecca Stead. Jej książki są przyjmowane przez aklamację. „Gdy tu dotrzesz” znalazło się na liście bestsellerów "New York Timesa" oraz zdobyło niezwykle prestiżowy Medal Newbery i Boston Globe-Horn Book Award. "Kłamcę i szpiega" doceniły "New York Times Book Review" i "Guardian", honorując nagrodą Guardian Prize. Pierwsza książka autorki, "First Light", znalazła się na liście Best Books for Teens opracowywanej przez New York Public Library, najnowsza zaś, "Całkiem obcy człowiek", została uznana za książkę roku między innymi przez "New York Timesa", "The Washington Post", "The Wall Street Journal" i "Guardiana"!
Rebecca wraz z mężem i dwoma synami mieszka w Nowym Jorku, na Manhattanie. Można ją odwiedzić na stronie www.rebeccasteadbooks.com

Dane wydawnicze:
Wydawnictwo IUVI | Format: 135 x 205 mm | s. 228 | Cena: 24,90 zł | ISBN 978-83-7966-039-1 | Data premiery: 25.10.2017 | Wiek 12+
Więcej informacji na stronie www.iuvi.pl

dmtdevb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmtdevb