Trwa ładowanie...
d2jeagp

John Green

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

John Green, porównywany do Salingera, został zaliczony przez prestiżowy magazyn ”Time” do pierwszej setki najbardziej wpływowych osób na świecie. W 2012 roku jego książka zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów Ney York Timesa, a on sam zdobywa odtąd literackie nagrody.

John Green - życiorys

Od 2006 roku John Green, który dorastał w Orlando, jest mężem Sarah Urist Green, kuratorki w muzeum sztuki. Mają dwoje dzieci. Rok wcześniej młody pisarz zadebiutował głośną powieścią ”Szukając Alaski”. Otrzymał za nią nagrodę Printz Award i świetne recenzje w światku wydawniczym. Oprócz bycia czołowym autorem światowej literatury z gatunku young adult fiction John Green zajmuje się także działalnością w internecie. Wraz z bratem Hankiem Greenem prowadzi lubiany videoblog VlogBrothers, kanał edukacyjny, którego odcinków powstało do tej pory kilkanaście serii. Ponadto pracował m.in. jako asystent wydawcy oraz edytor.

John Green – filmy i książki

Dwie spośród książek Johna Greena doczekały się ekranizacji. To przebój ostatnich lat ”Gwiazd naszych wina” (2014), dramat z Shailene Woodley i Anselem Elgortem oraz ”Papierowe miasta” (2015) z Carą Delevingne i Natem Wolffem. Ponadto John Green jest autorem takich hitów, jak ”19 razy Katherine”, ”W śnieżną noc”, ”Will Grayson, Will Grayson”, ”Bukowy las” (kontynuacja debiutanckiej powieści) czy ”Żółwie aż do końca”, a także kilku wydanych opowiadań.

d2jeagp

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jeagp
d2jeagp
d2jeagp