Trwa ładowanie...

Dzisiejsza młodzież

Share
Dzisiejsza młodzieżŹródło: Inne
d13h14e

Ukazała się książka <a href="/ksiazka.html?eid=29248" rel="nofollow">Młodzi w nowym świecie</a> <a href="/autor.html?aid=20257" rel="nofollow">Hanny Świdy-Ziemby</a> .

Autorka – znana socjolożka - profesor Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej – podejmuje się w tej książce opisu współczesnej młodzieży. Pyta kim są, o czym marzą, jak kształtują się aspiracje tych co mieszkają na wsi i w mieście, jaki jest ich stosunek do narkotyków, dlaczego nie mogą żyć bez komputerów. Pokazuje licealistów, studentów, młodych menadżerów i wolontariuszy. Na podstawie ankiet przeprowadzanych w reprezentatywnych grupach określa ich stosunek do Stanów Zjednoczonych, Wschodu i Zachodu, a także kategorie myślenia decydujące o sposobie indywidualnego bycia w świecie.

To pasjonująca socjologiczna diagnoza wpływu sytuacji społecznej, politycznej i kulturowej na przemianę młodego pokolenia doby współczesnej.

Książka ta z pewnością jest szalenie istotnym głosem w jednej z najważniejszych dyskusji publicystycznych ostatnich lat – o „Generacji Nic” (pokoleniu – które nie istnieje, któremu brak istotnych wartości konstytuujących) i „To ja spadam” – o młodych ludziach, którzy – jak pisał Michał Olszewski – „trzymają w domu spakowaną walizkę, by w każdym momencie móc wyemigrować”.

Książka jest objęta medialnym patronatem Wirtualnej Polski.

d13h14e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13h14e
d13h14e