Trwa ładowanie...

Czytelni na Uniwersytecie Wileńskim nadano imię Czesława Miłosza

Jedna z czytelni biblioteki Uniwersytetu Wileńskiego nosi imię Czesława Miłosza. Uroczystość nadania imienia odbyła się w środę.

Czytelni na Uniwersytecie Wileńskim nadano imię Czesława MiłoszaŹródło: PAP/Jerzy Undro
d1oczj7
d1oczj7

* Jedna z czytelni biblioteki Uniwersytetu Wileńskiego nosi imię Czesława Miłosza . Uroczystość nadania imienia odbyła się w środę.*

Dyrektor biblioteki uniwersyteckiej, Irena Krieviene, poinformowała, że w czytelni tej będą przechowywane wydania literatury pięknej, najlepsze pozycje klasyki światowej i nowości w różnych językach. W sumie zbiory czytelni imienia Czesława Miłosza w przyszłości wyniosą ok. 20 tys. książek.

- Nasza biblioteka jest biblioteką naukową. Dotychczas nie mieliśmy osobnej czytelni literatury pięknej. Zastanawiając się, w jaki sposób możemy uczcić 100. rocznicę urodzin Miłosza , który studiował na naszej uczelni, postanowiliśmy otworzyć taką czytelnię i nazwać ją imieniem noblisty - powiedziała Krieviene.

W środę w bibliotece Uniwersytetu Wileńskiego otwarto też wystawę fotografii Wojciecha Prażmowskiego pt. Miłosz. Tutejszy, która została przygotowana przy udziale Instytutu Polskiego w Wilnie. Wystawa prezentuje zdjęcia miejsc, w których przebywał Czesław Miłosz .

Wystawa ta w październiku i listopadzie będzie prezentowana w Kłajpedzie i Kiejdanach.

d1oczj7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oczj7