Trwa ładowanie...

CZYTAM SOBIE wciąż! Poznaj kolejne książki w serii

Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem 3-poziomowy program wydawniczy Edukacyjnego Egmontu – „Czytam sobie”, wspierający naukę czytania dzieci, wciąż się rozwija. W ramach cyklu ukazały się kolejne tytuły.

CZYTAM SOBIE wciąż! Poznaj kolejne książki w seriiŹródło: Materiały prasowe
d1qvpil
d1qvpil

Tym razem do księgarń trafiło pięć książek, w podseriach – fakty, legendy, przepis, Smerfy i My Little Pony. Tradycyjnie są to pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy.

Specjalnie dla młodych, ciekawych wszystkiego, badaczy świata, pasjonatów błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu oraz charakterze w ramach serii ukazały się:

  • Lewy, gola! Rafała Witka z ilustracjami Agnieszki Surmy. Opowieść o Robercie Lewandowskim, znanym polskim piłkarzu. Podczas gry w barwach Bayernu Monachium w jednym meczu w ciągu 9 minut strzelił, aż pięć goli. Książka to pasjonująca relacja z tego wydarzenia.
  • Złota panna. Legenda o Złotej Kaczce Joanny Papuzińskiej z ilustracjami Katarzyny Bajerowicz. Historia Ludki, wyjątkowo roztropnej dziewczynki lubiącej zagadki i tajemnice. Kiedy odkrywa legendę o Złotej Kaczce i ukrytym skarbie, bez zastanowienia wyrusza na jego poszukiwania.
  • Muffiny Eufrozyny Justyny Bednarek z ilustracjami Darii Solak to już drugi tytuł w ramach podserii przepis. Tym razem Eufrozyna dzieli się recepturą na coś słodkiego. Wie, że to zawsze poprawi humor. Nie tylko czytelnikowi, ale i bliskim.
  • Wielki bal Smerfetki Justyny Bednarek to pierwsza opowieść w ramach cyklu Czytam sobie z niezapomnianymi mieszkańcami wioski Smerfów.
  • Witajcie w Ponyville Justyny Bednarek to również nowy tytuł z ulubionymi bohaterami dziecięcej wyobraźni, kucykami Pony. Doskonała okazja by przygodę z czytaniem rozpocząć ze znanymi sobie postaciami.

„Czytam sobie” to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

d1qvpil

Na rynku jest już ponad 60 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.

Dotychczas „Czytam sobie” zostało docenione przez niezależne gremia. Otrzymało nagrody im. Kallimacha, Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”, wyróżnienie specjalne w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, wyróżnienie przyznane przez Polską Sekcję IBBY – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych oraz zostało wpisane na listę Skarbów Muzeum Literatury Dziecięcej.

d1qvpil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qvpil