4. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre strony we Wrocławiu
Bajarze, Maraton Książkowy i konferencja „Radość czytania” to tylko niektóre propozycje tegorocznego programu 4.Targow Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY we Wrocławiu.
Bajarze, Maraton Książkowy i konferencja „Radość czytania” to tylko niektóre propozycje tegorocznego programu 4. Targow Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY we Wrocławiu.
Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 23-26 maja na placu Solnym we Wrocławiu. W programie imprezy spotkania z autorami, konkursy, spektakle, gry terenowe, zabawy i warsztaty edukacyjne. * *
Po raz trzeci wręczymy nagrodę DOBRE STRONY przeznaczoną dla Wydawcy za najlepszą książkę roku dla dzieci i młodzieży. To prestiżowe wyróżnienie ufundowane przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w wysokości 30.000 złotych jest przeznaczone na wydanie kolejnej książki. Propozycje do konkursu można nadsyłać do 15 marca.
W kwietniu ogłosimy listę nominowanych, a zwycięzcę poznamy 23 maja podczas inauguracji targów DOBRE STRONY (szczegóły i regulamin konkursu na stronie www.wpdk.pl).
Dotychczas jury pod przewodnictwem Joanny Papuzińskiej nagrodziło Wydawnictwo W.A.B. za powieść „Lotnik” irlandzkiego pisarza Eoina Colfera oraz Wydawnictwo Media Rodzina za książkę „Pamiętnik Blumki” Iwony Chmielewskiej z ilustracjami autorki.
Planujemy cykl imprez pod wspólnym hasłem „Maraton z książką”. Zajęcia dla dzieci będą się odbywać w rożnych miejscach: w filiach MBP, na terenie Targów Książki Dobre Strony, w restauracji (warsztaty kulinarne), w Teatrze Lalek (książka a teatr), w Galerii BWA Design (sztuka książki). META, czyli podsumowanie działań na terenie Targów DOBRE STRONY: m.in. warsztaty malowania T-shirtów, dekorowanie medalami uczestników zajęć.
Podczas tegorocznej edycji Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY odbędzie się również konferencja „Radość czytania. Oferta bibliotek dla młodzieży w wieku 13-19 lat” (23-24 maja). W programie wykłady i spotkania ze specjalistami, którzy opowiedzą o zmianach kulturowych wymagających dostosowania propozycji wydawniczych dla młodzieży. Spróbujemy porozmawiać o książkach, komiksach, filmach, grach planszowych i komputerowych oraz zaprezentować nowoczesne media umożliwiające dotarcie do tak wymagającego odbiorcy. Przedstawiciele Bibliotek zaprezentują swoją ofertę i metody, które pozwalają zmienić i uatrakcyjnić wizerunek biblioteki w środowisku młodzieżowym.
Organizatorem imprez jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Więcej informacji, regulaminy oraz zgłoszenia na stronie internetowej www.wpdk.pl