Trwa ładowanie...

Żywa legenda z talentem do psucia wszystkiego

Alcatraz Smedry napisał już trzecią część przygód, w trosce o swoje bezpieczeństwo – pod nazwiskiem Brandona Sandersona. Nadal zachwyca nas fantastycznymi przygodami pełnymi doskonałego humoru. Okazało się, że Alcatraz jest w Nalhalli sławny, i chyba tylko tego w życiu nie jest w stanie popsuć. Aż trudno uwierzyć, ile on musiał przeżyć oraz że Bibliotekarze są tacy groźni (a przecież nie wyglądają, prawda?).

Żywa legenda z talentem do psucia wszystkiegoŹródło: wyd. IUVI
d9krrrg
d9krrrg

"Rycerze Krystalii" to trzeci tom serii "Alcatraz kontra Bibliotekarze" światowej sławy pisarza Brandona Sandersona, znanego w Polsce do tej pory głównie z high fantasy. Książki o przygodach Alcatraza ukazują się w Polsce nakładem Wydawnictwa IUVI.

Alcatraz wreszcie dociera do Nalhalli. Chłopak jest wstrząśnięty, gdy przekonuje się, że jest tam naprawdę legendą. Niestety, do Wolnych Królestw trafiają też niecni Bibliotekarze, włącznie z jego matką Shastą!

Teraz Alcatraz – wraz z ojcem (który okazuje się trochę dziwny…), pozbawioną godności rycerza Bastylią i dziadkiem Smedrym, jak zwykle spóźniającym się na wszystko (taki talent) – próbuje znaleźć zdrajcę wśród rycerzy Krystalii i uratować oblężoną Mokię, jeden z ostatnich bastionów Wolnych Królestw.

W międzyczasie usiłuje choć trochę zrozumieć ojca, pomaga przyjaciółce znów zostać rycerzem i… udziela ślubu. Generalnie zero stresu.

d9krrrg

Książki z serii "Alcatraz kontra Bibliotekarze" to powieści pełne dobrego humoru, które będą bawiły każdego czytelnika bez względu na wiek. Alcatraz jest narratorem sarkastycznym, pozbawionym złudzeń i bardzo samokrytycznym. Pełno tu magicznych artefaktów, absurdalnych sytuacji i humoru kojarzącego się trochę z Terrym Pratchettem, a trochę z Monty Pythonem.

Brandon Sanderson nie jest, co oczywiste, prawdziwym autorem tej książki. Napisał ją Alcatraz Smedry. Ponieważ dla zmylenia bibliotekarskich agentów książka musi zostać wydana w Ciszlandach jako powieść "fantastyczna", zawarto umowę z panem Sandersonem, by wykorzystać jego nazwisko na okładce.

Alcatraz spotkał się z Brandonem i nie był zachwycony. Ten Sanderson naprawdę pisze książki fantasy – jakieś głupstwa, które nie są oparte na faktach ani prawdziwe jak ten tekst. Jest prezesem lokalnego oddziału CRPFKKSZZD (co to za organizacja, dowiesz się z książki) i zasłynął z przynoszenia mieczy na wesela. Trzykrotnie aresztowany za niewłaściwe użycie gry słów.

Dane wydawnicze:
Wydawnictwo IUVI | Format: 135x205 mm | s. 312 | Seria: "Alcatraz kontra Bibliotekarze" |
Cena: 29,90 zł | ISBN 978-83-7966-037-7| Data premiery: 25.10.2017 | Wiek 12+

d9krrrg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9krrrg