Nie tylko Hołdys został wyrzucony. Ruszyły zwolnienia grupowe
Zbigniew Hołdys znów "jest do wzięcia", jak zadeklarował na Twitterze. Muzyk rozstał się w "Newsweekiem", ale nie on jedyny. Ringier Axel Springer Polska zwolnił też dziennikarzy z działu kulturalnego. Wszystko w ramach zapowiadanych zwolnień grupowych.
Ringier Axel Springer Polska od kilku dni zwalnia pracowników. W sumie pracę ma stracić osiem procent dziennikarzy, czyli około 100 osób. Według serwisu Wirtualnemedia.pl grupowe zwolnienia pełną parą rozpoczęły się w poniedziałek 21 listopada. Na pierwszy ogień poszedł Zbigniew Hołdys, który współpracował z pismem przez ponad dekadę. Muzyk poinformował o wszystkim na Twitterze. "Przed chwilą 'Newsweek' podziękował mi za współpracę. Jakby co jestem do wzięcia" - napisał. Nie był jedynym pracownikiem, który tego dnia pożegnał się z pracą.
"Wielka szkoda, każdy nowy numer 'Newsweeka' zaczynałam czytać od felietonu K. Vargi i pana. Tyle lat, przykre i smutne bardzo", "Pana felietony to absolutnie zawsze była dla mnie pozycja numer jeden przy otwarciu nowego 'Newsweeka'. Z niecierpliwością będę śledzić Twittera, wyczekując informacji o tym, gdzie zaczyna pan swój nowy, lepszy rozdział", "To bardzo zła informacja dla czytelników i fatalna decyzja 'Newsweeka'" - komentowali fani Hołdysa.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wybory 2020. Hołdys: chciałbym, żeby Polska była normalnym krajem
Z "Newsweeka" zwolniono też Aleksandra Hudzika i Waldemara Kumora. Obaj tworzyli redakcję kultury. "Gdy w marcu 2019 r. zatrudniano mnie w dziale kultury 'Newsweeka', pracowały tam cztery osoby, dziś mnie z niego zwolniono i w dziale kultura zostało zero osób. I takie to były czasy w kulturze" - Hudzik podsumował swoją 3,5-letnią współpracę z magazynem.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Z kolei Kumór od 2017 r. pracował jako szef działu kulturalnego i kierował pismem "Newsweek Historia". Jego odejście nie wpłynie na wydawanie magazynu, podobnie jak na decyzje wydawnicze nie miała wpływu rezygnacja Tomasza Lisa ze stanowiska naczelnego. Tę funkcję przejął Tomasz Sekielski.
- Nie ma decyzji dotyczącej zamknięcia magazynu "Newsweek Historia". Redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek" oraz wszystkich jego wydań tematycznych jest Tomasz Sekielski - przekazała Wirtualnym Mediom Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej RASP.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Zwolnienia dotkną też pracowników grupy Burda Media Polska (zamknięcie dwutygodnika "Party" i miesięcznika "Sielskie życie") i Agora. Powód? Mówi się głównie o cięciach kosztów np. ze względu na wzrost cen papieru.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się "The Office", krytykujemy "The Crown", rozgryzamy "The Bear", wspominamy "Barry’ego" i patrzymy przez palce na "Na zachodzie bez zmian". Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.