Trwa ładowanie...

Za wielkim murem cenzury

Za wielkim murem cenzuryŹródło: Inne
d4mksl6
d4mksl6

*W Warszawie odbyła się premiera książki Głos Tybetu. Za wielkim murem cenzury autorstwa Oysteina Alme i Mortena Vagena . *

Okazją dla prezentacji książki była konferencja „Chiny miesiąc przed Olimpiadą: oczekiwania i rzeczywistość”, która odbyła się w Warszawie, w Collegium Civitas.

d4mksl6

Gościem specjalnym debaty był autor publikacji Głos Tybetu. Za wielkim murem cenzury Oystein Alme, prezes The Voice of Tibet Foundation (Norwegia), współtwórca Voice of Tibet - jednej z nielicznych rozgłośni radiowych nadających niezależne informacje na teren Tybetu i Chin.

W spotkaniu wzięli udział dr Agata Bareja – Starzyńska (tybetolożka, Kierownik Zakładu Turkologii i Ludów Azji Środkowej), dr Agnieszka Bieńczyk – Missala (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Bartek Dobroch (Tygodnik Powszechny), Adam Sanocki (Amnesty International) oraz Jan Jekiełek (International Society for Human Rights).

Głównym wątkiem książki Głos Tybetu. Za wielkim murem cenzury jest krytyka chińskiej cenzury. Jak zaznaczył Oystein Alme krytyczne głosy wypowiadane są w oparciu o standardy gwarantowane przez chińską konstytucję.
Chińska cenzura jest niemal pełna i dokładna. W przypadku Tybetu sytuacja wygląda gorzej – nie ma mowy o żadnej swobodzie wypowiedzi.
Oystein Alme podał przykład tworzonego przez siebie radia Voice of Tibet. Transmisje radiowe są o tyle bezpieczne dla odbiorców, że nie pozostawiają żadnych fizycznych śladów, jednakże na każdą transmisję Voice of Tibet przypadają trzy jednoczesne transmisje zagłuszające na tych samych częstotliwościach.

Głos Tybetu. Za wielkim murem cenzury ukazała się nakładem Fundacji Inna Przestrzeń.

d4mksl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mksl6