Ponad 1300 książek z 60 wydawnictw zaprezentowano na otwartych w czwartek XI Targach Książki Historycznej w Stołecznym Klubie Garnizonowym. Przyznano tradycyjne Nagrody Klio oraz nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka.
- Główną nagrodę Klio w kategorii autorskiej otrzymał Andrzej Paczkowski - za książkę Droga do mniejszego zła. Strategia i taktyka obozu władzy lipiec 1980-styczeń 1982 (Wydawnictwo Literackie).
- Wyróżniono też w tej kategorii: Jacka Bartyzela - za książkę Umierać, ale powoli (Wydawnictwo Arcana) i Pawła Piotra Wieczorkiewicza - za książkę Łańcuch śmierci. Czystka w Armii Czerwonej 1937-1939 (Oficyna Wydawnicza Rytm).
- W kategorii monografii naukowej pierwszą nagrodę zdobył Marcin Zaremba - za książkę Komunizm, legitymizacja, nacjonalizm (Wydawnictwo TRIO i Instytut Studiów Politycznych PAN).
- Ponadto wyróżniono: Urszulę Augustyniak - za książkę Dwór i klientela Krzysztofa Radziwiłła (Wydawnictwo Naukowe Semper), Marka Kazimierza Kamińskiego - za książkę Konflikt polsko-czeski 1918-1921 (Wydawnictwo Neriton, Instytut Historii PAN) i Marka Wierzbickiego - za książkę Polacy i Żydzi w zaborze sowieckim (Stowarzyszenie Kulturalne FRONDA).
- W kategorii edytorskiej pierwszą nagrodę przyznano Instytutowi Wydawniczemu PAX za edycję Polskich Pieśni Wielkanocnych a wyróżnienie dla Grupy Wydawniczej Bertelsmann Media i Wydawnictwa Dolnośląskiego za edycję U źródeł Polski.
- W kategorii varsavianów dwie równorzędne nagrody otrzymali: Grzegorz Nowik - za książkę Straż nad Wisłą (Oficyna Wydawnicza Rytm) i Roman Loth - za książkę Na rogu świata i nieskończoności. Wspomnienia o Franciszku Fiszerze (Wydawnictwo Iskry).
- Honorową nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka otrzymał dr Norbert Kasparek z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za pracę Powstańczy epilog. Żołnierze Powstania Listopadowego w dniach klęski i internowania 1831-1833. Targi potrwają do 1 grudnia.