Trwa ładowanie...

Wydawnictwo Dolnośląskie laureatem nagrody głównej Promocji Dobrych Książek

Wydawnictwo Dolnośląskie laureatem nagrody głównej Promocji Dobrych KsiążekŹródło: Inne
d37q5yw
d37q5yw

Wydawnictwo Dolnośląskie zostało uhonorowane nagrodą główną, a <#link|seria|17620|Utwory zebrane#> Tadeusza Różewicza tytułem książki roku przez 15. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek.

W konkursie wzięło udział 30 wystawców, wydawnictw i oficyn wydawniczych, które w sumie zgłosiły 137 tytułów, w tym 12 serii. Jury pod przewodnictwem Adama Poprawy zdecydowała przyznać nagrody i wyróżnienia 12 tytułom.

Nagrodę główną i tytuł książki roku otrzymało Wydawnictwo Dolnośląskie za <#link|seria|17620|Utwory zebrane#> Tadeusza Różewicza za niezaprzeczalne wartości, czyli najpełniejsze wydanie dzieł wybitnego pisarza. Ponadto – wynika z uzasadnienia jury – edycja <#link|seria|17620|Utworów zebranych#> ma dodatkowe walory godne wyróżnienia: zawiera nieznane utwory autora i dokonaną przez niego modyfikację wcześniejszych tekstów. Zbiór ten można nazwać nową, autorską wizją twórczości Tadeusza Różewicza – tak jury uzasadniło przyznanie nagrody temu właśnie tytułowi.

Ponadto jury przyznało pięć równorzędnych nagród. Otrzymały je: Biuro Literackie za książkę Piotra Sommera O krok od nich. Przekłady z poetów amerykańskich ilustrowane obrazami Jane Freilicher; Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik za Antologię poezji francuskiej Jerzego Lisowskiego ; Wydawnictwo słowo/obraz terytoria za książkę Tymona Terleckiego Zaproszenie do podróży. Szkice o miastach i kulturach ; Oficyna Literacka Noir Sur Blanc za książkę Baltazar. Autobiografia Sławomira Mrożka oraz Wydawnictwo Bosz za 2-tomowe dzieło Rafał Malczewski i mit Zakopanego, teksty, układ i wybór zdjęć Dorota Folga-Januszewska, Zakopane w czasach Rafała Malczewskiego pod red. Doroty Folgi-Januszewskiej i Teresy Jabłońskiej.

d37q5yw

Natomiast nominacje otrzymały następujące wydawnictwa: Biuro Literackie za tom poezji Krystyny Miłobędzkiej Zbierane 1960-2005; Wydawnictwo Bosz za album Zapomniani-My Żydzi kresowi , którego autorem jest Andrzej Polec ; Wydawnictwo Ha!Art, którego nakładem ukazała się kolekcja polskiej fotografii pocztowej z lat 70-tych i 80-tych zebrane przez Mikołaja Długosza w książce Pogoda ładna, aż żal wyjeżdżać .

d37q5yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37q5yw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj