Trwa ładowanie...

Wydawcy uhonorowali Wojciecha Jagielskigo

Wydawcy uhonorowali Wojciecha JagielskigoŹródło: Inne
d3b9vyw
d3b9vyw

Wojciech Jagielski otrzymał nagrodę Wydawców i Księgarzy Polskich.

Wydawcy i księgarze docenili w pisarstwie Jagielskiego "dążenie do obiektywnej prawdy, wielką wrażliwość na tragedie i problemy ludzi, którzy są ofiarami wielkiej polityki".

Wojciech Jagielski urodził się w 1960 roku. Zaczynał jako dziennikarz PAP, od jesieni 1991 pracuje w "Gazecie Wyborczej", dla której pisze reportaże z Azji Środkowej, Zakaukazia i Kaukazu oraz Afryki. Jest współpracownikiem BBC, publikuje także w "Le Monde". Wydał książki Dobre miejsce do umierania, Modlitwa o deszcz, Wieże z kamienia.

Zgodnie ze zwyczajem laureat nagrody z poprzedniego roku przesłał list nagrodzonemu w tym roku. "Drogi, kochany Wojtku! - napisał do Jagielskiego Ryszard Kapuściński. - Cieszę się bardzo z przyznania Ci nagrody Wydawców i Księgarzy. (...) Jestem pewien, że wyrażam również i ich opinię, podkreślając, jak bardzo zasłużyłeś swoimi reportażami, swoją publicystyką, wszystkim, co napisałeś i piszesz nadal, na to ważne i zaszczytne wyróżnienie".

Nagroda przyznawana jest przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Stowarzyszenie Księgarzy Polskich od 1996 roku. Jej laureatami są Józef Tishner, Gustaw Herling-Grudziński, Norman Davies i Ryszard Kapuściński.

d3b9vyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b9vyw