Trwa ładowanie...
d2lqe7q
d2lqe7q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
szkoła

Wiersz Czesława Miłosza na ścianie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2lqe7q

Wiersz Czesława Miłosza można przeczytać od wtorku na ścianie szkoły położonej przy ul. Aleksandra Stambolijskiego, jednej z centralnych ulic stolicy Bułgarii - Sofii.

Wiersz z 1959 roku Co było wielkie, małym się wydało, w języku polskim i tłumaczeniu bułgarskim, umieszczono nad bramą szkoły w ramach akcji „Poezja na ścianach”, zainicjowanej przez ambasadę Holandii w Bułgarii, do której przyłączyły się placówki dyplomatyczne krajów Unii Europejskiej. Inicjatywa ma na celu utrwalanie europejskiego dziedzictwa kulturalnego poprzez umieszczanie wierszy poetów europejskich na budynkach publicznych.

W ceremonii odsłonięcia ściany z polskim wierszem wziął udział ambasador Polski w Sofii, Sławomir Dąbrowa, który przypomniał zebranym sylwetkę polskiego noblisty.

Obok wiersza na ścianie szkoły umieszczono tablicę z krótkim życiorysem poety. Tłumaczenie wiersza jest dziełem znanego poety i tłumacza bułgarskiego Nikołaja Kynczewa.

d2lqe7q

Podziel się opinią

Share

d2lqe7q

d2lqe7q