Trwa ładowanie...
pogrzeb
23-04-2010 13:31

Wieczór poezji księdza Twardowskiego

Wieczór poezji księdza TwardowskiegoŹródło: Inne
d21egi4
d21egi4

*Anna Seniuk, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Kolberger i Ignacy Gogolewski to niektórzy z aktorów, którzy w czwartek recytowali wiersze ks. Jana Twardowskiego w warszawskim kościele Wizytek. * Wcześniej odbyła się msza św. w intencji zmarłego 18 stycznia ks. Jana Twardowskiego , którą poprowadził duszpasterz środowisk twórczych ks. Wiesław Niewęgłowski.

– To było przebywanie z księdzem Twardowskim , po prostu byliśmy z nim. Było trochę uroczyście i trochę „z biegu”, ten wieczór był bardzo podniosły, a jednocześnie bardzo ludzki - taki, jak jego wiersze – powiedziała tuż po występie Joanna Szczepkowska.

W wieczorze wierszy zatytułowanym „Muzyka świec” wzięli udział m.in. Joanna Kurowska, Małgorzata Kożuchowska, Ewa Ziętek, Karol Strasburger, Andrzej Ferenc i Tadeusz Chudecki. Ponadto zagrali skrzypaczka Patrycja Piekutowska i Trio wiolonczelowe Andrzeja Wróblewskiego.

Wiersze ks. Twardowskiego - m.in. Anioł poważny i niepoważne Pytania, Sen, Pokochać i Do nieba - recytowali również Agnieszka Grochowska, Sławomira Łozińska i Jerzy Zelnik, a także dziennikarka i prezenterka telewizyjna Krystyna Czubówna.

Wszyscy występujący recytowali razem Miłość i jeden z najsłynniejszych wierszy księdza-poety - Spieszmy się. Zaśpiewali także pieśń religijną „Kiedy ranne wstają zorze”.

d21egi4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21egi4