Trwa ładowanie...
wakacje
06-06-2012 16:08

Wakacyjne warsztaty pisarskie - wydaj się!

Któż z nas nie marzył, by napisać książkę? Akcja Zrobię to w wakacje… napiszę książkę skierowana jest do wszystkich tych, których marzeniem jest napisanie i wydanie własnej książki, zbioru opowiadań czy tomiku poezji

Wakacyjne warsztaty pisarskie - wydaj się!Źródło: "__wlasne
d2g2uqt
d2g2uqt

Inicjatywa podjęta przez Creatus Movens - wakacyjne warsztaty pisarskie, konkursy tematyczne i propozycja wydawnicza dla najlepszych autorów prac - pozwala spełnić to marzenie.

Ideą wakacyjnej akcji Zrobię to w wakacje... napiszę książkę jest chęć zaangażowania wszystkich lubiących pisać do tego, by w tegoroczne wakacje spełnili swoje życiowe marzenie – napisali książkę. „Chcemy pokazać, że marzenia można i warto spełniać, a przede wszystkim, że warto pokazać innym swój talent.” – mówi Ewa Orciuch, inicjatorka pomysłu i właścicielka wydawnictwa Creatus Movens.

Wakacyjna akcja Creatus Movens jest pierwszą, lecz nie ostatnią taką akcją – poprzez swoje działania instruktorzy zamierzają wesprzeć i promować nieznanych twórców, motywując i pokazując, że warto rozwijać swoje pasje. „Przede wszystkim naszymi ambicjami w tej, a także innych inicjatywach jest chęć wpłynięcia na tworzenie się środowisk literackich oraz rozwój kultury w Polsce.” – dodaje jeden z instruktorów, redaktor, korektor i poeta Krzysztof Lachowski.

Warsztaty prowadzone są indywidualnie (uczestnik i wykładowca) lub grupowo (max 4 osoby). Uczestnicy sami wybierają tematykę zajęć, ilość godzin i termin, w jakim chcą się spotkać „Wychodzimy z założenia, że to uczestnik powinien powiedzieć, czego najbardziej chce się nauczyć. Nasza oferta jest tak skonstruowana, by każdy znalazł coś w sam raz dla siebie, dajemy możliwość wyboru i dopasowania tematyki warsztatów. Jeden chce napisać kryminał, inny lekką powieść dla kobiet, a jeszcze inny chce tworzyć wiersze. Ktoś nie wie jak skonstruować bohatera, a innemu przydałoby się popracować nad dialogami. Naszym celem jest pomaganie autorowi przy pisaniu jego tekstu, a nie jałowe przeklepanie materiału z serii jak zostać pisarzem. W tym właśnie przejawia się innowacyjność naszych warsztatów.” - tłumaczy Ewa Orciuch.

d2g2uqt

Podczas warsztatów, wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą kursantów przez proces twórczy, by w ostatecznym kształcie umożliwić „zaistnienie” nie tylko tekstowi, ale też samemu autorowi (wydawnictwo oferuje także szeroko zakrojoną promocję). Zajęcia odbywają się w nowoczesnej formie e-learning (formy kontaktu: e-mail oraz komunikatory Gadu-Gadu, Skype), tym samym warsztaty nie wykluczają osób niepełnosprawnych.

Dla wszystkich chętnych do udziału w akcji Zrobię to w wakacje... napiszę książkę, którzy zgłoszą się w terminie od 15 czerwca do 15 września 2012, przewidziane są rabaty 10% na wszystkie zajęcia tematyczne związane z warsztatem pisarskim, organizowane przez Creatus Movens.

Dodatkowo w ramach akcji organizowane są konkursy tematyczne na najciekawsze opowiadania i krótkie formy prozatorskie. Autorzy wyróżniających się tekstów otrzymają 10% rabatu na wybrane zajęcia pisarskie z oferty Creatus Movens; najlepsze teksty zostaną opublikowane na witrynie internetowej organizatora, a autorzy otrzymają propozycję dalszej współpracy.

Creatus Movens zaprasza na warsztaty wszystkich chętnych, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy dotychczasowe doświadczenie pisarskie. „Spróbuj, a przekonasz się, że pisać może każdy, że warto, z nami zrealizujesz swoje pasje i literackie ambicje.” – dodają organizatorzy.

Więcej informacji o warsztatach i akcji Zrobię to w wakacje… napiszę książkę, dostępnych jest na stronie: creatus-movens.pl .

Na wszelkie pytania odpowiedzą organizatorzy warsztatów, dostępni pod adresem: kontakt@creatus-movens.pl .

d2g2uqt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g2uqt