Trwa ładowanie...

W Muzeum Zabawek i Zabawy wszystko o książce

Na wystawy "Książka zabawka - wczoraj i dziś" oraz "Opowieści", czyli na spotkanie z książką edukacyjną sprzed blisko 200 lat, wycinankami i malowankami PRL, a także współczesnymi wydawnictwami zaprasza od wtorku Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Share
W Muzeum Zabawek i Zabawy wszystko o książceŹródło: "__wlasne
d1v4opv

Na wystawy "Książka zabawka - wczoraj i dziś" oraz "Opowieści", czyli na spotkanie z książką edukacyjną sprzed blisko 200 lat, wycinankami i malowankami <a href="https://opinie.wp.pl/tag/prl">PRL</a>, a także współczesnymi wydawnictwami zaprasza od wtorku Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Wystawy "Książka zabawka - wczoraj i dziś"oraz "Opowieści" są przeznaczone dla widzów w każdym wieku. Jak poinformowała PAP Anna Myśliwiec, kurator wystaw, będzie można zobaczyć dawne i współczesne wydawnictwa z pogranicza książki i zabawki. Rozkładane książki przestrzenne, wydawnictwa dźwiękowe, książki z ruchomymi częściami, grami, wycinankami, zagadkami czy efektami w technice 3D to tylko część zbiorów. W muzealnej Galerii "Abrakadabra" zagoszczą także unikatowe książki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej.

"Bardzo ciekawą książką będzie +Assarmot. Zabawa historyczna ułożona dla dzieci przez Autorkę +Pamiątki po dobrej matce+ Klementyny z Tańskich Hoffmanowej z 1851 roku. To gra, która została wydana podczas zaborów. Zawiera ona planszę i wiele informacji dotyczących historii Polski" - powiedziała PAP Anna Myśliwiec.

Wystawa stworzona ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz osób prywatnych, pokazuje nie tylko historyczne wydawnictwa. Można będzie na niej zobaczyć także współczesne książki przestrzenne autorstwa tworzącego w Anglii Jana Pieńkowskiego, Roberta Sabudy czy Davida A. Cartera. To trójwymiarowe konstrukcje, wykorzystujące mechanizm otwierania zgiętej kartki papieru.

d1v4opv

Powrotem do dzieciństwa dla obecnych trzydziesto- i czerddziestolatków jest bogata kolekcja wycinanek i malowanek z okresu PRL-u.

"Wystawa nie ogranicza się tylko do oglądania książek w gablotach. Ma też interaktywną część, w której rodzice mogą usiąść z dziećmi, wspólnie poczytać książki, zająć się wycinankami czy malowankami" - dodała Myśliwiec.

Wystawy książek będą miały wernisaż we wtorek o godzinie 17 w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Od września do listopada zwiedzający wystawy będą mogli brać udział w warsztatach plastycznych prowadznych przez Katarzynę Szpilkowską.

d1v4opv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v4opv
d1v4opv