Trwa ładowanie...

Unia Literacka: już dziś spotkanie z Anną Dziewit-Meller. Feministycznie dla dzieci

Już 18 kwietnia o 18:00 odbędzie się spotkanie na żywo z dziennikarką i autorką Anną Dziewit-Meller.

Unia Literacka: już dziś spotkanie z Anną Dziewit-Meller. Feministycznie dla dzieciŹródło: ONS
d1wr6n6
d1wr6n6

Anna Dziewit-Meller przeczyta fragmenty książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy", w której znajdziemy opowieści o dzielnych bohaterkach przeszłości. "Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie i zapodajcie im mocną dawkę dobrego feministycznego przekazu w duchu girl power. Dla dziewczynek i dla chłopców" - tak spotkanie poleca na facebookowym profilu Unii Literackiej sama Dziewit.

Jej książka została opublikowana w 2017 r. Niedługo później powstał drugi tom: "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy". Meller będzie czytać na żywo - relacja na jej facebookowym profilu.

Anna Dziewit-Meller głośno mówi o swoich poglądach dotyczących wychowywania dzieci. W wywiadzie dla WP, którego udzieliła w 2018 r., szczerze odpowiedziała na pytanie o wychowywanie chłopców i dziewczynek w polskich domach.

d1wr6n6

- Myślę, ze wciąż jest wiele do zrobienia, ale jednocześnie dostrzegam jak sytuacja w Polsce zmieniła się na lepsze. Dziewczynki nie słyszą już komunikatów, "tego nie wypada”, "do tego się nie nadajesz", "to jest dla chłopców". Dziś są bardziej pewne siebie i wiedzą, ze płeć powinna stać na przeszkodzie ich wyborom życiowym. Przy okazji promocji książek rozmawiam z młodymi dziewczynami i zachwyca mnie ta ogromna zmiana - zdecydowana większość kobiet jest przebojowa i bardziej świadoma swoich praw. Cieszę się, ale i trochę zazdroszczę, że sama nie dostałam takiego komunikatu jako dziecko. Staram się uwrażliwiać dzieci, żeby zdawały sobie sprawę z tego, jakie prawa im przysługują, bo te przecież nie są dane raz na zawsze. Feministyczna edukacja najwyraźniej ma sens, bo wychowałyśmy dziewczyny, które w przeciwieństwie do naszego pokolenia coraz lepiej znają swoje prawa i są "hop do przodu".

Tu znajdziecie plan spotkań z autorami, którzy czytają na żywo w ramach akcji Unii Literackiej:

Cykl powstał po to, by promować czytelnictwo, a w dobie pandemii koronawirusa wspierać finansowo pisarzy.

d1wr6n6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wr6n6