Trwa ładowanie...

Uczniowie, którzy nie zdążyli przeczytać lektur dostaną stosowne zaświadczenia

Uczniowie, którzy nie zdążyli przeczytać lektur dostaną stosowne zaświadczeniaŹródło: PAP
d169a92
d169a92

Uczniowie, którzy nie rozwiązali na egzaminie gimnazjalnym zadania odwołującego się do lektur, których nie przerobili, dostaną specjalne zaświadczenia - poinformowała minister edukacji Katarzyna Hall.

Na czwartkowej konferencji prasowej po ogłoszeniu wyników egzaminów gimnazjalnych Hall odczytała list skierowany do samorządów terytorialnych dotyczący tych uczniów, którzy przed egzaminem gimnazjalnym nie przerobili w szkole Kamieni na szaniec i Syzyfowych prac i przez to nie napisali na egzaminie wypracowania na ten temat.

- Każdy z uczniów, których to dotyczy, otrzyma dodatkową informację w formie pisemnej o tym, ile punktów uzyskał za każde pytanie sprawdzające umiejętność tworzenia własnego tekstu. Do tej kategorii należy pytanie nr 32, odwołujące się do (...) lektur. Na podstawie tej informacji dyrektor szkoły będzie mógł ocenić czy dany uczeń posiada umiejętności w tym zakresie porównywalne z uczniami, którzy dostali się w pierwszym etapie rekrutacji do jego szkoły - przytoczyła treść listu minister edukacji.

Dodała, że apeluje do samorządów i dyrektorów o indywidualne traktowanie każdego kandydata. Problem, według wyliczeń MEN, dotyczy ok. 6 tys. uczniów w całej Polsce.

d169a92
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d169a92