Trwa ładowanie...

"Tytus, Romek i A’tomek". Bohaterowie kultowego komiksu obchodzą 62. urodziny

"Tytus, Romek i A’tomek" celebrują 62. urodziny. Kreskówkowi bohaterowie po raz pierwszy pojawili się na kartkach polskiego komiksu 22 października 1957 r.

"Tytus, Romek i A’tomek". Bohaterowie kultowego komiksu obchodzą 62. urodzinyŹródło: Instagram.com, fot: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
dcwggn4
dcwggn4

Pierwszy odcinek komiksowej serii "Tytus, Romek i A’tomek" pojawił się na łamach jednego z numerów młodzieżowej gazety “Świat Młodych” z 22 października 1957 r. Pierwszy album trafił do sprzedaży 9 lat później, w 1966 r. Twórcą przygód komiksowych bohaterów był Henryk Jerzy Chmielewski, powszechnie znany jako Papcio Chmiel.

Fabuła komiksu opowiada o dwóch harcerzach, Romku i A’Tomku, którzy starają się wychować człekokształtną małpę - Tytusa de Zoo. Jak się okazuje, zwierzę posiada więcej cech ludzkich niż małpich. Przygody bohaterów charakteryzują się specyficznym, lecz błyskotliwym humorem. Dodatkowo komiksy mają sporą wartość edukacyjną, znajdują się w nich bowiem zagadnienia z takich dziedzin wiedzy jak geografia, historia czy ochrona przyrody.

Pobierz WP Pilot na iOS lub Android i oglądaj!

W latach 1989-1990 "Tytus, Romek i A’Tomek" doczekali się dwóch 10-minutowych odcinków serialu animowanego. W 2002 r. powstał film pełnometrażowy o losach komiksowych bohaterów, a trzy lata później wydano poświęconą im grę komputerową.

dcwggn4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcwggn4