Trwa ładowanie...

Trzy pokolenia, trzy kobiety, jedna miłość

Kiedy ranny kapitan Cooper Ravenal zostaje przywieziony do prywatnego szpitala na Manhattanie w dzielnicy Upper East Side, doktor Kate Schuyler dostaje szansę nie tylko na uratowanie najprzystojniejszego mężczyzny, jakiego kiedykolwiek widziała, ale również na rozwiazanie zagadki, która łączy trzy pokolenia kobiet w jej rodzinie.

Share
Trzy pokolenia, trzy kobiety, jedna miłośćŹródło: Wydawnictwo W.A.B.
d2bv3ra

”Zapomniany pokój” opowiada losy trzech kobiet i przez trzy autorki ta książka była pisana. Zaczęło się od spotkania na konferencji. Beatriz Williams, Lauren Willig i Karen White usiadły razem napić się kawy i wtedy pierwsza z nich rzuciła: ”A może by tak napisać coś razem?”. Pomysł chwycił. Spotykały się w urokliwej manhattańskiej herbaciarni w Alice’s Tea Cup i nad filiżankami pachnącego earl greya obmyślały zarys fabuły. ”Za każdym razem, kiedy rękopis trafiał w moje ręce i czytałam, co też wymyśliły Lauren i Beatriz, zakochiwałam się w tej naszej historii. To było takie uczucie, jakbym czytała ulubioną książkę. A ja jeszcze mogłam dołożyć do niej swoją cegiełkę” – opowiadała Karen White w wywiadzie. Każda rozwijała własny wątek, razem stworzyły wciągają narrację, jej spoiwem stała się miłość.

I tak, mamy rok 1892, Olive Van Alan zatrudnia się jako pokojówka u zamożnej rodziny Prattów w ich rezydencji na 69 ulicy w Nowym Jorku. Olive skrywa swoją przeszłość, jej ojciec był uznanym architektem. Przez Prattów zbankrutował i targnął się na życie. Córka chce oczyścić jego imię.

Rok 1920 należy do Lucy. Wychowała się razem z matką w rodzinnej piekarni na Brooklynie. Dziewczyna podejrzewa, że mężczyzna o imieniu Harry, którego matka spotkała podczas pracy w rezydencji Pratt, może być jej prawdziwym ojcem.

d2bv3ra

I wreszcie ostatnia bohaterka i rok 1944. Kate jest córką Lucy, a zarazem lekarką w szpitalu, mieszczącym się w dawnej rezydencji pewnej wpływowej rodziny. Jej nazwiska już pewnie nie trzeba dodawać.

Wszystkie trzy - Olive, Lucy i Kate - łączy pokoik na poddaszu, który był świadkiem wielu intymnych chwil. Jak poukładać tę łamigłówkę, która ciągnie się przez pokolenia? Co wydarzyło się między Olive i Harrym, czy Lucy romansując ze swoim szefem Philipem odkryje kto był jej biologicznym ojcem? I wreszcie, czy uczucie rodzące się między przystojnym kapitanem i panią doktor ma szansę rozkwitnąć? Cooper Ravenal nie kryje, że Kate mu się podoba. Flirtuje z nią, kradnie pocałunki. W końcu cały szpital zaczyna plotkować o tych dwojgu. Kate ma poważny problem. Czy odkryje kim jest kobieta z miniaturowego portretu, jaki ten ma przy sobie? Dlaczego ona tak bardzo przypomina samą Kate? A przede wszystkim dlaczego ma na szyi rubinowy naszyjnik identyczny, jak ten, który Kate dostała od matki?

”Zapomniany pokój” pełen jest uczuć. To udana mieszanka romansu, fikcji historycznej i rodzinnej sagi.

Obejrzyj też: #dziejesiewkulturze

d2bv3ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bv3ra
d2bv3ra