Trwa ładowanie...

Trwają zdjęcia do ekranizacji Samotności w sieci

Share
Trwają zdjęcia do ekranizacji Samotności w sieciŹródło: Inne
dnal43g

We Wrocławiu trwają zdjęcia do filmu „Samotność w sieci” na podstawie powieści Janusza Leona Wiśniewskiego o tym samym tytule.

Reżyserem obrazu jest Witold Adamek, a grają w nim m.in. Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra, a także Anna Dymna, Jan Englert, Kinga Preis.

Film na podstawie scenariusza Cezarego Harasimowicza opowiada o miłości w wirtualnym świecie i życiu współczesnego człowieka, który, otoczony techniką, wciąż jednak tęskni za prawdziwym uczuciem. To jednocześnie klasyczna historia o miłości, tej jednej, wymarzonej, która wzrusza do łez i na którą czasami czeka się całe życie.

dnal43g

Według Anny Dymnej, film opowiada nie tyle o miłości, samotności, ale przede wszystkim o poszukiwaniu miłości, dążeniu do uczucia i wielkiej potrzebie bliskiego kontaktu człowieka z drugim człowiekiem.
– W tej naszej rzeczywistości ludzie czują się bardzo samotni. Otoczeni techniką mamy niby możliwość szybkiego i łatwego kontaktowania się. Ale siedząc przy komputerze z komórką przy uchu w ogóle w oczy sobie nie patrzymy. I samotność jest coraz większa. Niedługo największym skarbem będzie siedzenie przy stole, rozmawianie, patrzenie w oczy czy dotyk. Dlatego jeśli coś jest o samotności, to jest i o miłości, o wielkim pragnieniu miłości – powiedziała Dymna, która w filmie zagra epizodyczną rolę matki niewidomej dziewczyny.

Zdaniem Andrzeja Chyry - filmowego Kuby - film jest opowieścią o tęsknocie za miłością - naturalnej potrzebie człowieka.
– To jest też film o dojrzewaniu, głównie Ewy, głównej bohaterki. Dojrzałości, czyli zdolności podejmowania decyzji. Pewne okoliczności ją do tego zmuszają, ale ona sama też podejmuje decyzje – tłumaczył aktor.

*Zobacz obsadę ekranizacji _Samotności w sieci_ *Zobacz obsadę ekranizacji Samotności w sieci

Chyra przyznał, że dla niego to duże obciążenie grać w filmie na podstawie książki, która stała się niemal kultową, która wzbudzała tak wiele emocji i dyskusji na fortach internetowych.
– To bywa obciążenie, ale staram się od tego uwolnić. Staram się jednak nie być zakładnikiem tej sytuacji i nie myśleć o 200 tys. czytelników, którzy mają swoje wyobrażenia, oczekiwania – mówił Chyra.

dnal43g

Magdalena Cielecka uważa z kolei, że to, co ma się zdarzyć człowiekowi, to się zdarzy.
– Jednym zdarza się w życiu pięć wielkich miłości, a inni nie mogą się doczekać tej jednej, bo nie mają - jak to się mówi - szczęścia w miłości. To jest kwestia przeznaczenia. A zatem jeśli ma się zdarzyć, to nie ma znaczenia czy internet nam w tym pomoże, czy będzie próbował przeszkadzać, bo ona i tak się zdarzy – przekonywała aktorka, filmowa Ewa, którą - jak to określiła Cielecka - targają sprzeczności.

Bestsellerową powieść Wiśniewskiego Samotność w sieci kupiło w Polsce ponad 200 tys. osób, a przeczytało kilkakrotnie więcej.

Patronat medialny nad Samotnością w sieci objęła Wirtualna Polska.

*Zobacz obsadę ekranizacji _Samotności w sieci_ Zobacz obsadę ekranizacji _Samotności w sieci_*

dnal43g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnal43g
dnal43g