Trwa ładowanie...

Tomasz Lis wyda autobiografię. Premiera jeszcze w październiku

Dziennikarz Tomasz Lis postanowił napisać autobiografię. Jego książka pt. "Historia prywatna" swoją premierę będzie miała 27 października.
Share
"Historia prywatna" to druga autobiografia Tomasza Lisa.
"Historia prywatna" to druga autobiografia Tomasza Lisa.Źródło: PAP
d2z06zp

Autobiografia Tomasza Lisa będzie zawierać jego wspomnienia na tle historii Polski po 1989 roku i będzie liczyć 480 stron. Dziennikarz zapowiedział ją za pośrednictwem Twittera.

To już druga autobiografia Tomasza Lisa. Pierwszą, pt. "Nie tylko fakty", wydał w 2004 roku, krótko po odejściu z TVN.

Śledzimy zadziwiające niekiedy ścieżki kariery Lisa i wchodzimy do zamkniętych gabinetów redaktorów i polityków z pierwszych stron gazet. Pobudzająca refleksja nad wzlotami i upadkami III RP miesza się z frapującymi, a czasami komicznymi anegdotami z udziałem bohaterów masowej wyobraźni. To książka, w której zaglądamy od kuchni do mediów i polityki, czyli tam, gdzie teoretycznie nie powinniśmy zaglądać. To autoportret człowieka, który sam zmieniał media w Polsce i wpływał na kształt krajowej polityki - napisano w notce promującej książkę.

d2z06zp

Dziennikarz ma na swoim koncie kilka książek publicystycznych, trzy związane z czasami pracy w TVP jako korespondent w USA oraz książkę o kulisach wejścia Polski do NATO. Wydał także zbiór felietonów z czasów pracy w "Newsweeku" i naTemat.pl.

Tomasz Lis w branży dziennikarskiej działa od 1990 roku. Pracował dla Telewizji Polskiej, TVN i Polsatu. Był redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost". Pisał felietony dla "Polski The Times" i "Gazety Wyborczej". Jest też laureatem kilku nagród, m.in. Dziennikarza Roku, Wiktorów, Telekamer i Nagrody Kisiela.

Najnowsza autobiografia zostanie wydana za pośrednictwem Wydawnictwa W.A.B. należącego do Grupy Wydawniczej Foksal.

d2z06zp

Podziel się opinią

Share
d2z06zp
d2z06zp