Trwa ładowanie...

Tomasz Lis wyda autobiografię. Premiera jeszcze w październiku

Dziennikarz Tomasz Lis postanowił napisać autobiografię. Jego książka pt. "Historia prywatna" swoją premierę będzie miała 27 października.

Tomasz Lis wyda autobiografię. Premiera jeszcze w październikuŹródło: PAP
d391yw7
d391yw7

Autobiografia Tomasza Lisa będzie zawierać jego wspomnienia na tle historii Polski po 1989 roku i będzie liczyć 480 stron. Dziennikarz zapowiedział ją za pośrednictwem Twittera.

To już druga autobiografia Tomasza Lisa. Pierwszą, pt. "Nie tylko fakty", wydał w 2004 roku, krótko po odejściu z TVN.

Śledzimy zadziwiające niekiedy ścieżki kariery Lisa i wchodzimy do zamkniętych gabinetów redaktorów i polityków z pierwszych stron gazet. Pobudzająca refleksja nad wzlotami i upadkami III RP miesza się z frapującymi, a czasami komicznymi anegdotami z udziałem bohaterów masowej wyobraźni. To książka, w której zaglądamy od kuchni do mediów i polityki, czyli tam, gdzie teoretycznie nie powinniśmy zaglądać. To autoportret człowieka, który sam zmieniał media w Polsce i wpływał na kształt krajowej polityki - napisano w notce promującej książkę.

d391yw7

Dziennikarz ma na swoim koncie kilka książek publicystycznych, trzy związane z czasami pracy w TVP jako korespondent w USA oraz książkę o kulisach wejścia Polski do NATO. Wydał także zbiór felietonów z czasów pracy w "Newsweeku" i naTemat.pl.

Tomasz Lis w branży dziennikarskiej działa od 1990 roku. Pracował dla Telewizji Polskiej, TVN i Polsatu. Był redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost". Pisał felietony dla "Polski The Times" i "Gazety Wyborczej". Jest też laureatem kilku nagród, m.in. Dziennikarza Roku, Wiktorów, Telekamer i Nagrody Kisiela.

Najnowsza autobiografia zostanie wydana za pośrednictwem Wydawnictwa W.A.B. należącego do Grupy Wydawniczej Foksal.

d391yw7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d391yw7