Trwa ładowanie...

Tokarczuk w Sztokholmie. Jesteśmy na miejscu

Intensywne kilka dni przed Olga Tokarczuk. Pisarka jest już w Sztokholmie, gdzie 10 grudnia odbierze Nagrodę Nobla. Zanim to się stanie, konferencja z udziałem dziennikarzy. Jesteśmy przed budynkiem, gdzie odbędzie się spotkanie. Jakie nastroje?

Tokarczuk w Sztokholmie. Jesteśmy na miejscuŹródło: Forum
d2ltdrp
d2ltdrp

Co dalej?

W sobotę o godz. 16 wykład noblowski (pokażemy go na żywo na WP.pl), który powieściopisarka wygłosi po polsku.

Nie znamy jego treści, ale możemy spekulować, że Olga Tokarczuk – jak jej poprzedniczki – opowie o tym, jak ważna jest literatura, czytanie i wyobraźnia dla współczesnego, zagubionego w elektronicznym, populistycznym świecie człowieka.

W niedzielę obiad w siedzibie szwedzkiego wydawnictwa Bonniers oraz spotkanie z przedstawicielami szwedzkiego Pen Clubu, które poprowadzi Jan Henrik Swahn, szwedzki tłumacz powieści Tokarczuk.

d2ltdrp

W niedzielę wieczorem także Koncert Noblowski filharmoników sztokholmskich. W programie m.in. II Symfonia Jeana Sibeliusa oraz pieśni Edwarda Griega.

Poniedziałek to z kolei przyjęcie na cześć laureatów Nobla organizowane przez Fundację Nobla (to właśnie ta fundacja sponsoruje hojne nagrody) i Królewską Szwedzką Akademię Nauk w budynku Muzeum Nordyckiego na wyspie Djurgarden.

Wtorek, 10 grudnia, to kluczowy dzień: w rocznicę śmierci Alfreda Nobla w 1896 roku, Tokarczuk odbierze nagrodę oraz czek z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa.

d2ltdrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ltdrp