Trwa ładowanie...
d2mho0o

Tokarczuk w Sztokholmie. Jesteśmy na miejscu

Intensywne kilka dni przed Olga Tokarczuk. Pisarka jest już w Sztokholmie, gdzie 10 grudnia odbierze Nagrodę Nobla. Zanim to się stanie, konferencja z udziałem dziennikarzy. Jesteśmy przed budynkiem, gdzie odbędzie się spotkanie. Jakie nastroje?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk 10 grudnia odbierze Nagrodę Nobla.
Olga Tokarczuk 10 grudnia odbierze Nagrodę Nobla. (Forum)
d2mho0o

Co dalej?

W sobotę o godz. 16 wykład noblowski (pokażemy go na żywo na WP.pl), który powieściopisarka wygłosi po polsku.

d2mho0o

Nie znamy jego treści, ale możemy spekulować, że Olga Tokarczuk – jak jej poprzedniczki – opowie o tym, jak ważna jest literatura, czytanie i wyobraźnia dla współczesnego, zagubionego w elektronicznym, populistycznym świecie człowieka.

W niedzielę obiad w siedzibie szwedzkiego wydawnictwa Bonniers oraz spotkanie z przedstawicielami szwedzkiego Pen Clubu, które poprowadzi Jan Henrik Swahn, szwedzki tłumacz powieści Tokarczuk.

W niedzielę wieczorem także Koncert Noblowski filharmoników sztokholmskich. W programie m.in. II Symfonia Jeana Sibeliusa oraz pieśni Edwarda Griega.

Poniedziałek to z kolei przyjęcie na cześć laureatów Nobla organizowane przez Fundację Nobla (to właśnie ta fundacja sponsoruje hojne nagrody) i Królewską Szwedzką Akademię Nauk w budynku Muzeum Nordyckiego na wyspie Djurgarden.

Wtorek, 10 grudnia, to kluczowy dzień: w rocznicę śmierci Alfreda Nobla w 1896 roku, Tokarczuk odbierze nagrodę oraz czek z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa.

d2mho0o

Podziel się opinią

Share
d2mho0o
d2mho0o