Trwa ładowanie...

Ruch antyaborcyjny w szkole. Czarnek wprowadza innowacyjne rozwiązania

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zaprezentował innowacyjną książeczkę przygotowaną przez szczecińską Fundację Małych Stópek. Jego resort objął akcję swoim patronatem. Publikacja trafi do licealistów i uczniów techników w całej Polsce.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas spotkania z okazji Narodowego Dnia ŻyciaMinister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas spotkania z okazji Narodowego Dnia ŻyciaŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1qhtpt
d1qhtpt

70 tys. egzemplarzy książeczki "Genesis. Początek życia człowieka" trafi do liceów i techników w całej Polsce (niezależnie od wielkości szkoły, każda placówka ma otrzymać 15 sztuk). Publikacja autorstwa Marii Drąg, kierowniczki Fundacji Małych Stópek, połączona jest z aplikacją, która umożliwia uruchamianie przestrzennych modeli w rozszerzonej rzeczywistości i filmów.

Z książeczki uczniowie dowiedzą się, jak wygląda początek życia człowieka. Od momentu zapłodnienia, przez rozwój zarodkowy i płodowy. - Życie jest absolutnie najcenniejszą wartością. Nie nasze osobiste, ale nas wszystkich. W ten sposób chcemy do tego podejść i pokazać w tej książeczce młodym ludziom, jak ono wygląda na każdym etapie rozwoju, że to jest człowiek, a nie jakiś zlepek komórek - powiedział szef resortu, Przemysław Czarnek.

Zobacz: Dariusz Piontkowski o wsparciu psychologicznym dla uczniów. Rusza dodatkowy program

Zdaniem ministra młodzież wciąż ma zbyt małą wiedzę na temat tego, czym jest życie. Ta publikacja ma temu zaradzić. Promocję innowacyjnej książeczki wpisano w obchody Narodowy Dzień Życia, który przypada 24 marca. Od tego roku będzie to też dzień, w którym w Polsce przekroczono tragiczną granicę 50 tys. ofiar COVID-19 i choć minister chciałby jak najszybszego powrotu dzieci do nauki stacjonarnej, sytuacja w kraju nie napawa optymizmem.

d1qhtpt

Na przedostatniej stronie publikacji znajduje się opis jej organizatora. Warto dodać, że istniejąca od 9 lat Fundacja Małych Stópek nazwę wywodzi się od bractwa Małych Stópek kierowanego przez ks. Tomasza Kancelarczyka.

O związanym z organizacją duchownym zrobiło się głośno, gdy wymyślił akcję "Odkażanie", która miała polegać na dezynfekcji ulic po przejściu Marszu Równości. To nie pierwszy raz, kiedy Fundacja Małych Stópek wykorzystuje innowacyjne rozwiązania do promowania ochrony życia nienarodzonego.

To ta organizacja stworzyła aplikację "Adoptuj życie" (500 tys. pobrań), motywującą swoich użytkowników do modlitwy za dzieci nienarodzone oraz pełniącą funkcję kalendarzyka ciążowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qhtpt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qhtpt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj