Trwa ładowanie...

Tęsknota Internautów za przyjaciółmi z Bullerbyn

Jak się okazuje wznowienie "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren w szacie graficznej sprzed lat było pomysłem bardzo trafionym. Wielu osobom trzymającym książkę w ręku przywróciła ona wspomnienia z dzieciństwa, z okresu, gdy czytali ją po raz pierwszy.

Tęsknota Internautów za przyjaciółmi z BullerbynŹródło: Inne
d2olowy
d2olowy

„Dzisiaj, z perspektywy czasu, widzę, że ta książka niepostrzeżenie, bo przy okazji przyjemnej zabawy, odcisnęła cenny, piękny ślad w moim spojrzeniu na koleżeństwo, lojalność przyjaźń, czy szczęśliwą rodzinę. A czyż to nie jest szczególnie ważne - zwłaszcza w wychowywaniu dzieci, ale także jako odskocznia od codziennego zmęczenia?” – napisała we wspomnieniach związanych z książką Magda z Gdyni.

Początkujący czytelnik mógł przerazić się ilością stron, jakie liczyły Dzieci.... Jednak ten, kogo ona nie odstraszyła i zdecydował się sięgnąć po nią był już zgubiony. Nie da się jej nie przeczytać w całości. Nawet po latach. Bo czy w każdym z nas dorosłych nie budzi się dziecko, gdy po raz kolejny czytamy o wyrwaniu zęba za pomocą nitki i klamki, o poczcie sznurkowej, o ogromnej śnieżnej nawałnicy...?

Bardzo pozytywnym jest to, że większość dorosłych deklaruje chęć posiadania tej książki, by ich dzieci również poznały Lisę, Lassa, Bossa, Olla, Brittę i Annę.

d2olowy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olowy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj