Trwa ładowanie...

Templariusze w Nowym Jorku

Templariusze w Nowym JorkuŹródło: Inne
d49uqmu
d49uqmu

Właśnie ukazała się w Polsce powieść Pierścień. Testament ostatniego templariusza Jorge Molista .

Cristina, obiecująca nowojorska adwokat, w dniu swoich dwudziestych siódmych urodzin otrzymuje dwa pierścionki. Pierwszy, z wielkim brylantem, jest pierścionkiem zaręczynowym od bogatego maklera giełdowego; nieznany jest natomiast ofiarodawca drugiego, starego pierścionka z rubinem. Cristina przyjmuje obydwa, nie wiedząc, że są one nie do pogodzenia, że pierścionek z czerwonym rubinem wciągnie ją w przygodę, która wiele nauczy ją o życiu, miłości i śmierci i stanie się dla niej niezapomnianą lekcją, która na zawsze odmieni jej los, jej widzenie świata.

Tajemniczy pierścionek każe jej jechać do Barcelony, gdzie będzie musiała stawić czoło tajemniczym postaciom, uporać się ze wstydliwymi sekretami rodzinnymi, spotkać się ze swą pierwszą miłością, dowiedzieć się o istnieniu hermetycznej sekty, o enigmatycznym spadku, który będzie mogła odnaleźć dopiero po rozszyfrowaniu znaków ukrytych w gotyckich obrazach templariuszy.

Książka miała w Hiszpanii dwanaście wydań.

* Jorge Molist urodził się w 1951 roku w Barcelonie. Jego pierwsza powieść _Los muros de Jerico_ (_Mury Jerycha_) – to epopeja o katarach, druga: _Presagio_ (_Wróżba_) traktuje o misjach hiszpańskich w Ameryce Północnej.* Wartki styl, poczucie humoru, wciągający rozwój akcji; nie bez powodu krytycy zaliczają Molista do grona współczesnych mistrzów w konstruowaniu intrygi. Z zawodu jest inżynierem, menedżerem przedsiębiorstw. Obecnie mieszka w Madrycie i jest biznesmenem.

Autor jest finalistą Nagrody Alfonsa X Mądrego dla najlepszej powieści historycznej. Celem nagrody jest promocja powieści, dzięki którym czytelnik może pogłębić swoją wiedzę o przeszłości i lepiej zrozumieć teraźniejszość, sięgającą korzeniami w historię.

Patronem medialnym powieści jest Wirtualna Polska.

d49uqmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49uqmu