Trwa ładowanie...
d1zcx1u
15-04-2010 00:00

Pierwsza miłość

książka
Oceń jako pierwszy:
d1zcx1u
Pierwsza miłość
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Sześć przepięknych opowiadań Marty Fox: Po nitkach babiego lata, Westchnienia jak morskie huragany, Do rana daleko, Romeo zjawi się potem, Więc nie wiń mnie za to i Zanim nadejdzie rozstanie.

Opowiadane historie połączone są miejscem i czasem akcji: katowickie liceum, rok szkolny 1998/99. Każda z pojawiających się w nich postaci jest inna, ale każda przeżywa to samo: rozterki i radości towarzyszące narodzinom pierwszego dojrzałego uczucia.

Po nitkach babiego lata
Podobno wszystkie osiągnięcia techniki są bezduszne. Zatem skąd tyle uczucia w listach elektronicznych wymienianych między Dorotą a Rafałem? Fale miłości szybko przekroczą zaporę komputerów i internetu. Jednak czy ich miłość przetrzyma kontakt z rzeczywistością? Co jest prawdziwsze: słowo pisane czy wypowiadane prosto w oczy?

Westchnienia jak morskie huragany
Mateusz wierzył, że miłość jest darem niebios. W chwili, gdy zakochał się w swojej zamężnej nauczycielce, zaczął w to wątpić. Czy ma walczyć o miłość Marzeny, czy raczej zwalczyć swoje budzące się uczucia? A jak zachowa się w obliczu jego pierwszej młodzieńczej namiętności młoda polonistka?

Do rana daleko
Ola pod maską lubiącej zabawę dziewczyny stara się ukryć tęsknotę za pełną rodziną, swoje kompleksy, strach przed bliskością i... tajemnicę dzieciństwa. Maciek odpowiedział na jej niemy krzyk. Czy dobrze zrobiła powierzając mu swoją tajemnicę? Czy pierwsza miłość będzie dla dziewczyny skutecznym lekiem na całe zło?

Romeo zjawi się potem
Justynie, ogarniętej wirem domowych obowiązków i opieką nad chorą babcią, wydaje się, że nie może sobie pozwoloć na... miłość. Aż do czasu, kiedy grając Julię w szkolnym przedstawieniu, poznaje Romana. Czy magia i siła uczucia szekspirowskich kochanków podziała na nastolatków końca XX wieku? Czy pomoże im w pokonaniu trudności pojawiających się na horyzoncie?

Więc nie wiń mnie za to
Znakomite studium psychologiczne miłości nastolatków stojących u progu dorosłego życia. Basia i Jarek od pierwszej klasy liceum stanowili parę - "papużki nierozłączki" - mówiły o nich zazdrosne koleżanki. Etapy rozwoju ich związku pokazują, że o prawdziwe uczucie trzeba walczyć codziennie i często nietypowymi metodami.

Zanim nadejdzie rozstanie
Szkolne konflikty z reguły nie były dla Patryka nowością, bo zmieniając szkołę kilkakrotnie, zdążył się do nich przyzwyczaić. Nie zdawał sobie sprawy, że jeden z nich będzie wyjątkowy, bo zbliży go z Joasią. Czy kolejna przeprowadzka Patryka będzie oznaczała koniec rozkwitającego uczucia?

Pierwsza miłość Marty Fox spodoba się zarówno młodym czytrelnikom jak i ich rodzicom. Książka nie unika drażliwych tematów, ale też nie wabi młodego czytelnika łatwymi rozwiązaniami.

Pierwsza miłość to książka wartościowa i głęboka, a jednocześnie ciepła i przyjemna, dlatego warto po nią siegnąć w czasie zbliżających się wakacji.

Pierwsza miłość
Numer ISBN

83-7254-585-5

Wymiary

235x305

Gatunek

Dziecięce i młodzieżowe

Oprawa

1

Liczba stron

440

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zcx1u
d1zcx1u
d1zcx1u