Trwa ładowanie...

Teksty Miłosza w krakowskich kawiarniach

Kilkanaście krakowskich kawiarni i klubów zaopatrzonych zostało w kartoniki, zawierające "Myśli do odstąpienia" Czesława Miłosza, oraz serwetki i słodycze opatrzone logotypem Miłosz365.

Teksty Miłosza w krakowskich kawiarniachŹródło: sxc.hu
d40gwnt
d40gwnt

* Kilkanaście krakowskich kawiarni i klubów zaopatrzonych zostało w kartoniki, zawierające Myśli do odstąpienia Czesława Miłosza , oraz serwetki i słodycze opatrzone logotypem Miłosz365.*

- Akcja Cafe Miłosz odbywa się w ramach projektu Miłosz Wyzwolony - krakowskie obchody Roku Czesława Miłosza - poinformowała Karolina Grysiak z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzania kawiarni, biorących udział w akcji, częstowania się słodyczami oraz do podjęcia dialogu z krótkimi tekstami poety, opublikowanymi w jego książce Piesek przydrożny.

W ich ocenie, krótkie prozatorskie wypowiedzi Miłosza , nierzadko przyjmujące formę zdumiewających sentencji, pozwalają zarówno wertować twórczość poety, jak też wchodzić w rozmowę z tekstami czy kierunkiem myśli wyznaczonym przez Miłosza .

- Zapraszamy do tej literackiej podróży i do przesyłania swoich myśli dopisanych do myśli miłoszowych na adres: Krakowskie Biuro Festiwalowe, ul. Olszańska 7, 31-513 Kraków z dopiskiem Cafe Miłosz . Najciekawsze Myśli wyróżnimy cennymi nagrodami - zachęca Karolina Grysiak.

d40gwnt

Obecność tekstów z literaturą piękną w kawiarniach ma się w przyszłości przerodzić w akcję wieloletnią, stopniowo rozwijaną o fragmenty utworów innych krakowskich pisarzy i poetów, drukowanych w języku polskim oraz angielskim.

Pomysł wiąże się także ze staraniami Krakowa o Tytuł Miasta Literatury UNESCO i ma popularyzować postawy czytelnicze i obecność poezji w sytuacjach zwyczajnych.

Akcja Cafe Miłosz odbywa się w ramach projektu Miłosz Wyzwolony - krakowskie obchody Roku Czesława Miłosza , przy wsparciu Instytutu Książki. Organizatorem akcji jest Krakowskie Biuro Festiwalowe przy współpracy z krakowskimi kawiarniami oraz klubami rozsianymi po całym mieście. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

d40gwnt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40gwnt