Trwa ładowanie...
targi
23-04-2010 13:24

Targi Książki w Lipsku zakończone

Targi Książki w Lipsku zakończoneŹródło: Inne
dat3xyk
dat3xyk

W niedzielę 28 marca zakończyły się Targi Książki w Lipsku. Odwiedziło je ponad sto tysięcy osób, przy uczestnictwie prawie 2100 wydawnictw z 30 krajów, w tym także z Polski.

Podczas targów odbyło się 1200 wieczorów autorskich, dyskusji, koncertów i wystaw. Uczestniczyli w nich m.in. polscy pisarze: Andrzej Stasiuk, Janusz Głowacki i Wojciech Kuczok.

Przebojem tegorocznych targów były książki do słuchania, czyli utwory literackie na płytach CD lub kasetach. Sprzedaż płyt i kaset z nagraniami literatury wzrosła w ubiegłym roku o ponad 21 proc. w porównaniu z rokiem 2002 - poinformowali w piątek organizatorzy targów. Obroty w tej dziedzinie osiągnęły 60 mln euro i wzrosły o ponad 10 proc.

Wydawcy nie osiadają na laurach a targi są doskonałą okazją do zabiegania o kolejnych słuchaczy. Na niemieckim rynku działa 400 wydawnictw oferujących 8 tys. tytułów nagrań z literaturą. Hitami minionego roku były nagrania Harry'ego Pottera i Władcy Pierścieni.

Na zakończenie czterodniowej imprezy bośniacki autor Dżevad Karahasan otrzymał Nagrodę Porozumienia Europejskiego, związaną z dotacją w wysokości 10 tys. euro.

dat3xyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dat3xyk

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj