Trwa ładowanie...

Tajemnice powojennej Barcelony

Czteroletniemu Danielowi na cholerę umiera matka. Gdy sześć lat później chłopiec nie pamięta już jej twarzy, ojciec postanawia zaprowadzić go w pewne tajemnicze miejsce.

Tajemnice powojennej BarcelonyŹródło: Inne
d49uqmu
d49uqmu

Na Cmentarz Zapomnianych Książek. Tam sięgnie po jedną jedyną książkę. Wtedy jeszcze Daniel nie spodziewał się, że to ona nada sens całemu jego życiu.

Tak właśnie pokrótce zaczyna się najnowsza powieści hiszpańskiego pisarza, Carlosa Ruiza Zafona pt. Cień wiatru. Książkę w lutym 2005 roku wyda warszawskie wydawnictwo Muza.

Miejscem akcji jest powojenna Barcelona. Od tego pamiętnego poranka Daniel będzie starał się dowiedzieć jak najwięcej o Julianie Caraksie, autorze powieści po którą prowadzony intuicją sięgnął owego pamiętnego poranka.

Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia.

Przygoda ta da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

d49uqmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49uqmu