Trwa ładowanie...

Światowe Targi Książki Kulinarnej

Share
Światowe Targi Książki KulinarnejŹródło: Inne
d287b4q

Prezentacje potraw z różnych krajów, próba ustanowienia nowego kulinarnego rekordu Guinnessa, seminaria tematyczne i spotkania autorskie odbędą się podczas zaplanowanych na 17-19 listopada we Wrocławiu 1. Światowych Targów Książki Kulinarnej.

Pierwsza edycja Światowych Targów Książki Kulinarnej, organizowanych przez dwa wrocławskie wydawnictwa, wywodzi się z doświadczeń ogólnopolskich Targów Książki Kulinarnej, które odbywały się od 1998 roku. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie hasło „Polska kuchnia – tradycja i współczesność”.

Jak zapowiedział organizator imprezy, Zenon Pustelnik, międzynarodowe targi nie będą dotyczyły tylko książek.

– Podstawową ideą targów jest produkt kulinarny – podkreślił Pustelnik.
Dlatego organizatorzy zaprosili do udziału przedstawicieli całej branży kulinarnej, m.in. wydawnictwa publikacji kulinarnych z Polski i zagranicy, autorów książek, czasopisma kulinarne, stowarzyszenia szefów kuchni, firmy gastronomiczne i gospodarstwa agroturystyczne.

d287b4q

Organizatorom zależy na tym, aby oprócz propagowania polskich potraw, pokazać także oblicza kuchni z innych krajów.
– Szereg kuchni międzynarodowych nie ma odbicia na polskim rynku. Chcemy pokazać przekrój kuchni światowych – powiedział Pustelnik.

W czasie targów przyznane zostaną nagrody za najlepsze książki kulinarne, najlepsze przepisy kuchni domowej i najlepsze produkty kulinarne. Swoje umiejętności kulinarne zaprezentują także aktorzy i pisarze.

Atrakcją targów będzie próba ustanowienia nowego rekordu Guinnessa. Kucharz Zbigniew Śliwiński, który w 2002 roku ugotował ponad 7 tys. litrów kwaśnicy (tradycyjnej potrawy góralskiej z kiszonej kapusty - PAP), tym razem podejmie się przyrządzenia 12 tys. litrów żuru zbójnickiego. Aby rekord znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa, zupa musi zostać zjedzona.
– To najprostsza forma promocji polskiej żywności – uważają organizatorzy.

Udział w targach zapowiedzieli mistrzowie sztuki kulinarnej, m.in. Maciej Kuroń, Kurt Scheller, Robert Sowa, Karol Okrasa. Na zakończenie targów zagra zespół Golec u'Orkiestra.

Targi odbędą się w Hali Wystawienniczej we Wrocławiu. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nich udział ok. 100 tys. osób.

d287b4q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d287b4q
d287b4q