Trwa ładowanie...
d2bv42b

"Świat według Clarksona. Jeśli mógłbym dokończyć...". Jeremy Clarkson wraca z nową książką

Jeremy Clarkson powraca po prawie 3-letniej przerwie. "Świat według Clarksona” z podtytułem "Jeśli mógłbym dokończyć…" to już siódma część cyklu z felietonami specjalisty od motoryzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeremy Clarkson odniósł się do przemówienia Grety Thunberg
Jeremy Clarkson odniósł się do przemówienia Grety Thunberg (ONS.pl)
d2bv42b

"Świat według Clarksona. Jeśli mógłbym dokończyć…" składa się z 92 felietonów na ponad 450 stronach. Jeremy Clarkson porusza w niej takie jak m.in. brexit, kryzys imigracyjny czy katastrofa klimatyczna. Autor przedstawia własne przemyślenia dotyczące rozwiązań aktualnych problemów cywilizacyjnych.

"Czytając felietony Clarksona, nie sposób nie parskać śmiechem – nie opanujemy jego wybuchów, dowiadując się, jak pokrzywdzeni przez los są mężczyźni – w szczególności w porównaniu do koni, w których lubują się kobiety i którym są w stanie wybaczać o wiele więcej. Trudno zachować kamienną twarz, gdy Clarkson pisze o kotach jak o psychopatach, twierdząc mimochodem, że bajka »Tom i Jerry« wcale nie była kreskówką, lecz filmem dokumentalnym" - czytamy w opisie.

"Jego argumentacja, dlaczego niektórym Anglikom powinno się zakazać wyjazdu z kraju albo w jakich powodów różowe wino wygrywa z czerwonym i białym, albo czy powinno się pozwalać bezdomnym polować na gołębie – to istne perełki felietonistyki. A to tylko mała próbka tego, z czym przyjdzie się nam zetknąć, gdy otworzymy nową książkę obrazoburczego brytyjskiego komentatora absurdów codzienności" - napisano.

d2bv42b

"Świat według Clarksona. Jeśli mógłbym dokończyć…" zbiera bardzo pozytywne recenzje. Według krytyków poglądy i poczucie humoru dziennikarza mocno ewoluowało w ciągu ostatnich lat. Książka dostępna jest już w polskich księgarniach.

ZOBACZ TAKŻE: Clarkson, Hammond i May na lotnisku w Warszawie!

d2bv42b

Podziel się opinią

Share

d2bv42b

d2bv42b