Trwa ładowanie...
d35tzr0

Jeremy Clarkson

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Jeremy Clarkson jest brytyjskim dziennikarzem specjalizującym się w motoryzacji. Znany jest przede wszystkim jako gospodarz programu Top Gear.

Jeremy Clarkson - kariera i "Top Gear"

Jeremy Clarkson został za swoje zachowanie wydalony ze szkoły średniej i poszedł do pracy. Najpierw pracował w firmie rodziców, a następnie rozpoczął przygodę z dziennikarstwem. Założył następnie we współpracy z Jonathanem Gillem Motoring Pres Agency, piszącą recenzje samochodów. Od 2002 roku razem z Richardem Hammondem i Jasonem Dawem zaczęli prowadzić w nowym formacie popularny program „Top Gear”, brytyjski magazyn motoryzacyjny produkowany przez BBC. Od 2015 roku po ostrej kłótni z producentem show zaprzestano współpracy z Clarksonem.

Jeremy Clarkson i jego książki

Książki Clarksona to zbiory felietonów o samochodach a także reportaże z podróży, jakie odbywał dziennikarz. Na wiele jego publikacji składają się wcześniej wydane dla „The Sunday Times” artykuły. Autor w książkach przemyca swoje niekiedy kontrowersyjne poglądy okraszone typowo brytyjskim humorem. Nawet w pozycjach, które dotyczą teoretycznie jedynie samochodów jak „Co może pójść nie tak?” pozwala sobie na komentowanie niuansów, np. tego, co tablica rejestracyjna mówi o statusie społecznym kierowcy. W swoim dorobku literackim ma także bardzo luźno związane z motoryzacją książki, np. „Nie zatrzymasz mnie”, która stała się bestsellerem na skalę światową

d35tzr0

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35tzr0
d35tzr0
d35tzr0