Trwa ładowanie...
serial
23-04-2010 13:34

Świat Magdy M.

Share
Świat Magdy M.Źródło: Inne
d433gsf

20 października do księgarń trafi książka Świat Magdy M. Anity Nawrockiej i Pawła Trześniowskiego .

Świat Magdy M. to książka dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez cotygodniowych spotkań z mecenas Magdą Miłowicz, ale też dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zaprzyjaźnić z najpopularniejszą polską prawniczką. Tych pierwszych z pewnością ucieszy możliwość poznania tajemnic produkcji i zajrzenia na plan, dla drugich lektura książki będzie okazją do zweryfikowania poglądów na temat serialu, który mimo początkowego sceptycyzmu krytyków podbił serca widzów.

d433gsf

Pomysł na książkę narodził się w głowach dwojga dziennikarzy, Anity Nawrockiej i Pawła Trześniowskiego , którzy poświęcili wiele godzin na rozmowy z twórcami „Magdy M.” – m.in. z aktorami, reżyserami, producentami i scenarzystą – aby wyjaśnić fenomen serialu oglądanego średnio przez trzy miliony widzów. Część tych rozmów (m.in. z Joanną Brodzik, Pawłem Małaszyńskim, Katarzyną Bujakiewicz, Ewą Kasprzyk, Krzysztofem Stelmaszykiem) trafiła do książki w postaci wywiadów, część pozwoliła opisać powstawanie „Magdy M.”, jej trudne początki i wreszcie zasłużony sukces.

Autorzy zabierają nas również na plan i pozwalają zajrzeć za kulisy produkcji: dzięki temu dowiadujemy się m.in., w jaki sposób Joanna Brodzik radziła sobie z alergią na kocią sierść i jakich poświęceń ze strony aktorów wymagały sceny na lodowisku. W książce nie mogło też zabraknąć fragmentów kultowego już blogu Magdy M., który odwiedzają i komentują tysiące internautów, oraz próby odpowiedzi na pytanie, czy istnieje „pokolenie Magdy M.” – młodych kobiet, które świetnie sobie radzą z życiem zawodowym, ale znacznie gorzej z uczuciowym. To właśnie one odnalazły na ekranie swój świat, a w głównej bohaterce zobaczyły siebie. Zarówno one, jak i pozostali widzowie pokochali serial za to samo: optymizm, ciepły nastrój i przewrotny humor.

Książka została podzielona na następujące sekcje:

  1. Magda M. w liczbach i datach Ilość dni zdjęciowych, zatrudnionych ludzi, zużytej taśmy filmowej, wypitych kaw i zjedzonych posiłków, zatrudnionych kotów, wykorzystanych bukietów, zużytych kosmetyków itd. Informacja o oglądalności.

Świat „Magdy M.”, czyli skąd się wzięłam?

  1. Magda M. w zabawny sposób, utrzymany w konwencji serialu, przedstawia swoją historię. Np. „Przyjechałam z Olsztyna do Warszawy i nawet do głowy mi nie przyszło, że ktoś będzie chciał zrobić o mnie serial…” oraz swój świat. Rozdział w całości pisany w pierwszej osobie.

Narodziny „Magdy M.”, czyli jak powstawał serial

  1. Historia powstania serialu – od zarania po pierwszy klaps na planie filmowym. Wypowiedzi producentów: Doroty Chamczyk i Michała Kwiecińskiego, producenta wykonawczego TVN Dariusza Gąsiorowskiego, scenarzysty – Radosława Figury, reżyserów – Macieja Dejczera i Krzysztofa Langa.

Przez dziurkę od klucza

  1. Anegdoty, historie z planu i spoza planu. Przykładowo: alergia Joanny Brodzik na kocią sierść, wyzwanie w postaci jazdy na łyżwach, prowadzenie samochodu w Warszawie czy też spotkanie na planie z Placido Domingo.

Twarzą w twarz

  1. Wywiady z aktorami: Joanną Brodzik, Pawłem Małaszyńskim, Ewą Kasprzyk, Bartkiem Świderskim, Darią Widawską, Krzysztofem Stelmaszykiem, Bartkiem Kasprzykowskim, Katarzyną Bujakiewicz, Jackiem Braciakiem, Patrycją Durską, Szymonem Bobrowskim. Każda z rozmów z aktorami dotyczy granych przez nich postaci, osobistego stosunku aktorów do pracy w serialu i wpływu tej produkcji na ich życie zarówno zawodowe, jak i prywatne. Różnice i podobieństwa charakterologiczne z granymi przez aktorów postaciami.

Pokolenie Magdy M.

  1. Media o serialu, czyli co prasa pisała o Magdzie M. Serial stał się zjawiskiem socjologicznym („pokolenie Magdy M.”), ale wywołuje skrajne emocje: od zachwytów po totalne krytykanctwo. Gwiazdy polskiego show-biznesu wypowiadają się na temat serialu.

Blog Magdy M.

  1. Kultowy już blog głównej bohaterki z wybranymi komentarzami internautów.
d433gsf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d433gsf
d433gsf