Trwa ładowanie...
d44x8jq

Ewa Kasprzyk

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Fryta 73 / Flickr

Ewa Kasprzyk to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, nagrodzona w kategorii pierwszoplanowa rola żeńska na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2011 roku.

Ewa Kasprzyk – informacje ogólne

Ewa Kasprzyk, a właściwie Kasprzyk-Bernatowicz, urodziła się w Stargardzie w 1957 roku, wykształcenie zdobyła w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Przez lata związana była z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, później również z Teatrem Kwadrat w Warszawie. Wystąpiła w takich sztukach jak "Sztukmistrz z Lublina", "Antoniusz i Kleopatra" czy "Trzy siostry", a także w monodramie "Patty Diphusa", gdzie jej przedstawienie głównej roli zostało docenione przez krytykę.

Jeśli chodzi o karierę filmową Ewy Kasprzyk, pojawiła się w takich filmach Romana Załuskiego jak Kogel-mogel (1988), grała też w Karierze Nikosia Dyzmy (2002) i serialach Złotopolscy, Prawo Agaty, Przyjaciółki, a także wielu innych. Wystąpiła też w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, tańczyła w parze z Janem Klimentem. Za film Bellissma (2000) podczas PFPP w Gdyni Kasprzyk zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Odcisk dłoni Ewy Kasprzyk można znaleźć na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.

Autobiografia Ewy Kasprzyk

W 2013 roku na rynek trafiła autobiograficzna książka Ewy Kasprzyk pod tytułem "Mił.ość", którą autorka stworzyła we współpracy z dziennikarzem Maciejem Kędziakiem. W publikacji można wyczuć refleksyjną nutę, znajdziemy tam opowieści o młodości, pasjach, karierze i rodzinie Ewy Kasprzyk – mężem artystki jest Jerzy Bernatowicz, para ma córkę Małgorzatę Bernatowicz, która realizuje się jako piosenkarka. W książce znajdziemy też urozmaicenie w postaci bardzo dobrych zdjęć Ewy Kasprzyk.

Ewa Kasprzyk
Data urodzenia

01.01.1957

Miejsce urodzenia

Stargard

d44x8jq

Podziel się opinią

1
Share
d44x8jq
d44x8jq
d44x8jq
d44x8jq