ycipk-jfrh1h

Sukces Olgi Tokarczuk. Padły serwery na stronie wydawnictwa

Olga Tokarczuk dostała Nobla w dziedzinie literatury. Zainteresowanie książkami pisarki jest tak duże, że przestała działać strona wydawnictwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk dostała Nobla
Olga Tokarczuk dostała Nobla (East News)
ycipk-jfrh1h

Olga Tokarczuk dostała Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia". To tematyka i główna oś powieści "Bieguni".

Po ogłoszeniu werdyktu Akademii Szwedzkiej wzrosło zainteresowanie literaturą Olgi Tokarczuk. Spróbowaliśmy wejść na stronę Wydawnictwa Literackiego, które wydało jedną z ostatnich książek autorki. Strona internetowa ładuje się bardzo powoli, a po kliknięciu w wyszukiwarkę nazwiska laureatki Nobla, strona zawiesza się całkowicie.

Serwery są przeciążone, a Polacy szukają książek Olgi Tokarczuk.

ycipk-jfrh1h

ZOBACZ: Prolog: zestawienie najciekawszych książek na stulecie niepodległości

Olga Tokarczuk dostała Nobla

Wiele wskazuje, że Akademia Szwedzka brała przy werdykcie pod uwagę przede wszystkim powieść "Bieguni". O czym jest książka? Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów – Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków. Ta powieść nie ma granic – dzieje się na całym świecie.

ycipk-jfrh1h

Olga Tokarczuk pochodzi z Sulechowa, ale od lat związana jest z Dolnym Śląskiem. Mieszka we Wrocławiu oraz w Krajanowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pisarka debiutowała w 1979 r. opowiadaniami w czasopiśmie "Na przełaj". W 1989 r. ukazał się jej tomik poetycki, a w 1993 r. pierwsza powieść "Podróż ludzi Księgi", za którą otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Książek.

materiały własne
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-jfrh1h

ycipk-jfrh1h
ycipk-jfrh1h