Trwa ładowanie...
d4hxzpo

Sukces Olgi Tokarczuk. Padły serwery na stronie wydawnictwa

Olga Tokarczuk dostała Nobla w dziedzinie literatury. Zainteresowanie książkami pisarki jest tak duże, że przestała działać strona wydawnictwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk dostała Nobla
Olga Tokarczuk dostała Nobla (East News)
d4hxzpo

Olga Tokarczuk dostała Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia". To tematyka i główna oś powieści "Bieguni".

Po ogłoszeniu werdyktu Akademii Szwedzkiej wzrosło zainteresowanie literaturą Olgi Tokarczuk. Spróbowaliśmy wejść na stronę Wydawnictwa Literackiego, które wydało jedną z ostatnich książek autorki. Strona internetowa ładuje się bardzo powoli, a po kliknięciu w wyszukiwarkę nazwiska laureatki Nobla, strona zawiesza się całkowicie.

Serwery są przeciążone, a Polacy szukają książek Olgi Tokarczuk.

d4hxzpo

ZOBACZ: Prolog: zestawienie najciekawszych książek na stulecie niepodległości

Olga Tokarczuk dostała Nobla

Wiele wskazuje, że Akademia Szwedzka brała przy werdykcie pod uwagę przede wszystkim powieść "Bieguni". O czym jest książka? Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów – Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków. Ta powieść nie ma granic – dzieje się na całym świecie.

d4hxzpo

Olga Tokarczuk pochodzi z Sulechowa, ale od lat związana jest z Dolnym Śląskiem. Mieszka we Wrocławiu oraz w Krajanowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pisarka debiutowała w 1979 r. opowiadaniami w czasopiśmie "Na przełaj". W 1989 r. ukazał się jej tomik poetycki, a w 1993 r. pierwsza powieść "Podróż ludzi Księgi", za którą otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Książek.

materiały własne
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d4hxzpo

d4hxzpo
d4hxzpo