Startuje II edycja Targów Książki Kulinarnej
Już w piątek, 25 lipca, rozpocznie się II edycja Targów Książki Kulinarnej.
Michel Moran, Marek Cecuła,*Eliza Mórawska, Piotr Adamczewski, Agata Wojda – to tylko kilkoro z gości, których będzie można spotkać podczas startujących w piątek, 25 lipca II Targów Książki Kulinarnej.*
Już od piątku dni restauracja Qchnia Artystyczna i dziedziniec Centrum Sztuki Współczesnej zamienią się w wymarzone miejsce dla poszukiwaczy kuchennych inspiracji. II edycja Targów Książki Kulinarnej to nie tylko tysiące kulinarnych publikacji, ale również spotkania i panele dyskusyjne z udziałem autorów, blogerów, krytyków kulinarnych i szefów kuchni, oraz warsztaty, konkursy, kuchenne „wymienniki” i wydarzenia poświęcone designowi.
Targi otworzy dyskusja na temat statusu książek kulinarnych w dobie blogów. W piątkowy wieczór dowiemy się także, jakie są ulubione dania pisarzy i co jedzą bohaterowie powieści. Poświęcony podróżom drugi dzień Targów to okazja, by poznać kuchnię Portugalii, Nowej Zelandii, Japonii i Indonezji, odkryć nieznane w Polsce wina żółte, słomiane i gotowane oraz wziąć udział w debatach o zwiedzaniu świata kulinarnym kluczem. W niedzielę organizatorka Targów Książki Kulinarnej, Marta Gessler zaprosiła specjalistów od kulinarnej edukacji do debaty o tym, jak zostać w Polsce chefem kuchni. Tego dnia odbędzie się również spotkanie, na którym zostanie podjęta próba odpowiedzi na pytanie, czy z książek kulinarnych można nauczyć się gotować.
Podczas Targów będzie można również wziąć udział w licznych spotkaniach, między innymi z Małgorzatą Puzio, autorką książki „O kuchni bez chemii”, która nauczy gości przyrządzać zdrowe, pozbawione sztucznych dodatków produkty, z Elizą Mórawską, która zaprezentuje swoją nową książkę „O jabłkach”, Anną Włodarczyk, autorką książki „Zapach truskawek. Rodzinne opowieści” oraz bloga Strawberries from Poland, Michelem Moranem, który będzie podpisywał swoje książki, czy Maciejem Nowickim, ekspertem w dziedzinie kuchni staropolskiej, który zdradzi, jak pracować ze starymi recepturami.
(img|497741|center)
Nie zabraknie też atrakcji dla fanów oryginalnego, kuchennego designu – w sobotę Marek Cecuła, opowie o nowych kierunkach w projektowaniu porcelany, a w niedzielę na specjalnym stoisku będzie można kupić unikatowe kuchenne produkty ośmiu, wybranych przez Martę Gessler, polskich projektantów. Podobnie jak w zeszłym roku książkami kulinarnymi będzie się można wymieniać. Oprócz klasycznego book swappingu, na książkę będzie można wymienić własne przetwory, a kuchenne akcesoria zmienią właścicieli podczas akcji organizowanej przez magazyn Usta.
Przez wszystkie trzy dni Targów będzie można odpoczywać w otoczeniu kulinarnego ogrodu, który Marta Gessler zaprojektuje i stworzy wraz ze Szkółką Drzew i Krzewów Ozdobnych Grąbczewscy, skorzystać z kącika czytelniczego zaopatrzonego w leżaki i kolekcję magazynów nie tylko o jedzeniu, oglądać wyjątkową wystawę starych makatek kuchennych zebranych przez Ośrodek Kultury w Działoszynie oraz wziąć udział, w którymś z licznych konkursów organizowanych przez wystawców i organizatorów.
Szczegółowy i na bieżąco aktualizowany program można znaleźć na facebookowym profilu Targów Książki Kulinarnej .