Trwa ładowanie...

Sprawy niewyjaśnione

Sprawy niewyjaśnioneŹródło: Inne
d15n8pv
d15n8pv

W 1988 roku w Los Angeles zamordowano szesnastoletnią dziewczynę, Becky Verloren, a sprawcy zbrodni nigdy nie znaleziono. Siedemnaście lat później, dzięki postępowi technicznemu w kryminalistyce, udaje się zidentyfikować DNA domniemanego zabójcy.

Po trzech latach przerwy emerytowany Harry Bosch wraca do pracy w Departamencie Policji Los Angeles (LAPD). Dostrzega ogromne zmiany, jakie zaszły podczas jego nieobecności. Nowy szef dokonał reorganizacji wydziału.

Harry podejmuje współpracę z Kizmin Rider. Oboje zostają przydzieleni do nowej jednostki – zespołu do spraw niewyjaśnionych. Przejmują delikatną i niebezpieczną sprawę Rebecki Verloren, 16-letniej Mulatki zamordowanej kilkanaście lat wcześniej (w 1988 roku). Detektywi są początkowo przekonani, że wątek rasistowski odgrywał dla mordercy istotną rolę. Nie widzą innych poszlak mogących ułatwić dochodzenie. Jedynym kluczowym dowodem, tzw. czystym trafieniem, okazuje się DNA zdobyte dzięki zbadaniu wycinka skóry, znalezionego na broni, którą posłużył się morderca. Mimo wszystko coś nie pasuje w tej kryminalnej układance...

* Wydział Spraw Zamkniętych to jedenasta powieść Michaela Connelly`ego , której bohaterem jest detektyw Hieronymus Bosch.* Imię i nazwisko detektywa wywodzą się od XV-wiecznego niderlandzkiego malarza, którego koszmarne obrazy ofiar i napastników można pomylić ze współczesnym Los Angeles.

Książka otrzymała nominację do nagrody Quill w kategorii Mystery/Suspense/Thriller. Powieść natychmiast po ukazaniu się w maju 2005 roku trafiła na pierwsze miejsce bestsellerów „Publishers Weekly” w USA.

Patronat medialny nad Wydziałem Spraw Zamkniętych objęła Wirtualna Polska.

d15n8pv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15n8pv