Trwa ładowanie...
kobieta
23-08-2010 13:56

Spóźnione ego

Spóźnione egoŹródło: materiały prasowe wydawcy
d38v0a5
d38v0a5

Coraz więcej mężatek odkrywa, że są lesbijkami. Czy były nimi zawsze, czy też orientacja seksualna może ulegać zmianie?

Carren Strock doznała objawienia, gdy miała 44 lata. Swojego męża – „fantastycznego, uroczego faceta” – poznała w liceum, gdy miała 16 lat. Była jego żoną przez ćwierć wieku, urodziła dwoje cudownych dzieci i prowadziła – jak sama mówi – spokojne życie w domku z ogródkiem w Nowym Jorku. I oto któregoś dnia, siedząc naprzeciwko swojej najlepszej przyjaciółki, zdała sobie sprawę, że jest w niej zakochana. Nigdy wcześniej nie przyszło jej do głowy, że może być lesbijką. – Gdyby spytano mnie o to jeszcze rok wcześniej, odpowiedziałabym, że wiem, kim jestem, oraz że na pewno nie jestem lesbijką i nigdy nią nie będę.

Jednak od tamtej chwili sposób, w jaki pojmuje swą seksualność, całkowicie się zmienił.Czuła, że musi wyznać przyjaciółce prawdę, ale jej uczucie nie było odwzajemnione. Początkowo nie miała pewności, czy pociągają ją kobiety w ogóle, czy tylko ta jedna. Stopniowo zaczęła sobie zdawać sprawę, że musi zaakceptować fakt, iż jest lesbijką. Okazało się także, że jej przypadek nie jest odosobniony.

Strock postanowiła porozmawiać z innymi zamężnymi kobietami, które zakochały się w kobietach. – Zostawiałam ulotki w kinach i księgarniach. Zaczęły się ze mną kontaktować kobiety z całego kraju – każda znała kogoś, kto znał osobę w podobnej sytuacji. Z tych rozmów powstała książka Married Women Who Love Women. Przed drugim wydaniem Strock poszukała rozmówczyń w internecie. – W ciągu kilku dni zgłosiło się tyle kobiet, że nie ze wszystkimi mogłam porozmawiać.

Kira Cochrane

Pełna wersja artykułu dostępna w aktualnym wydaniu „Forum”.

d38v0a5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38v0a5