Trwa ładowanie...

Spektakl - hołd dla ofiar katastrofy w Katowicach

Spektakl - hołd dla ofiar katastrofy w KatowicachŹródło: Inne
d44qf09
d44qf09

„Umarli ze Spoon River” to tytuł spektaklu Telewizji Polskiej, który ma być dedykowany ofiarom tragedii, jaka miała miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w styczniu tego roku.

Zdjęcia rozpoczęły się na terenie zabytkowej, chorzowskiej Huty Kościuszko.

Spektakl oparty na poemacie Edgara Lee Mastersa ma – zdaniem Jolanty Ptaszyńskiej, reżyser spektaklu – odnosić się także w pewnym stopniu do ofiar katowickiej tragedii, na przykład dzięki temu, że zdjęcia są kręcone właśnie na Śląsku. Ponadto w treści sztuki znajdziemy cytat związany z tym regionem a oczywistym odniesieniem jest to, że sztuka opowiada o świecie umarłych.

Jan Peszek, który wcieli się w jedną z ról w spektaklu, dodaje, że jego zdaniem to także dedykacja dla rodzin ofiar, które mogą dowiedzieć się, że w tym świecie umarłych, do którego odeszli ich najbliżsi, nie jest wcale źle.

W spektaklu, który zostanie wyemitowany w Telewizji Polskiej prawdopodobnie 1 listopada, zobaczyć będzie można największych polskich aktorów: Jana Peszka, Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Jerzego Trelę i Jerzego Stuhra.

d44qf09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44qf09