Trwa ładowanie...

Śmierć na dobry początek

Śmierć na dobry początekŹródło: Inne
d468fuv

Jedenaście opowiadań kryminalnychkryminalnych, napisanych przez białostockich studentów i licealistów, znalazło się w książce Śmierć na dobry początek, której publikacja zakończyła projekt „Fabryka Bestsellerów”.

„Fabryka...” to dofinansowane z funduszy unijnych warsztaty kreatywnego pisania. Pierwsza ich edycja poświęcona była kryminałowi. Projekt z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego INTEgRA działającego na Uniwersytecie w Białymstoku, miał kilka etapów i realizowany był przez cały rok akademicki.

Zaczął się jesienią ubiegłego roku od warsztatów w Białymstoku, w czasie których można było poznać zasady gatunku i sposoby wykorzystania przy pisaniu kryminałów, wiedzy z różnych specjalistycznych dziedzin. Skierowany był do młodzieży, studentów i licealistów, a dofinansowywany z unijnego Programu „Młodzież”.

d468fuv

Potem chętni mogli składać konspekty opowiadań (warunkiem było związanie jednego z wątków opowiadania z Białymstokiem) i próbki swych możliwości pisarskich. Najlepszych jedenastu wyjechało do Wigier na warsztaty kreatywnego pisania i to głównie tam tworzyły się fabuły.

Książka Śmierć na dobry początek ukazała się w nakładzie czterystu egzemplarzy, ale w księgarniach nie jest osiągalna. Trafiła m.in. do uczestników spotkania promocyjnego kończącego projekt, a także do wydawców i na uczelnie.

Pomysłodawcy „Fabryki Bestsellerów” zapowiadają, że próba pisania kryminałów była projektem pilotażowym, otwierającym cykl warsztatów kreatywnego pisania związanych z gatunkami literatury popularnej. W przyszłym roku akademickim chcą zająć się pisaniem romansów.

d468fuv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d468fuv