Trwa ładowanie...

Śledztwo w sprawie zabójstwa Politkowskiej wróciło do prokuratury

Śledztwo w sprawie zabójstwa Politkowskiej wróciło do prokuraturyŹródło: AFP
d2338mc
d2338mc

Rosyjski sędzia Jewgienij Zubow, który prowadził proces w sprawie zabójstwa dziennikarki Anny Politkowskiej , zakończony uniewinnieniem oskarżonych, powiedział, że śledztwo w tej sprawie powróciło do prokuratury.

- Ze względu na to, że przysięgli zadecydowali, iż bracia Dżabrail i Ibrahim Machmudowowie oraz Siergiej Chadżikurbanow nie mają związku ze zbrodnią, sprawa podlega odesłaniu do Komisji Śledczej (przy Prokuraturze Generalnej), w celu odnalezienia osób, które są z nią związane - powiedział Zubow.

Ława przysięgłych Moskiewskiego Okręgowego Sądu Wojskowego uniewinniła wszystkich oskarżonych o udział w zabójstwie dziennikarki opozycyjnej „Nowej Gaziety”. Przysięgli uznali, że wina Chadżikurbanowa, byłego oficera Zarządu do Walki z Przestępczością Zorganizowaną MSW Federacji Rosyjskiej i braci Machmudowów, którym Prokuratura Generalna Rosji zarzuciła zorganizowanie tego mordu, nie została udowodniona.

*Przedstawicielka Prokuratury Generalnej Julia Safina zapowiedziała już odwołanie się od tego werdyktu do Kolegium Wojskowego Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej. * Anna Politkowska - wybitna dziennikarka, obrończyni praw człowieka i autorka książek o współczesnej Rosji, w tym o wojnie w Czeczenii i autorytarnej polityce Władimira Putina - została zastrzelona 7 października 2006 roku na klatce schodowej swojego domu w Moskwie.

d2338mc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2338mc