Trwa ładowanie...

Skomentował spotkanie Lempart i Tuska. Twardoch wbija szpilę

Szczepan Twardoch skomentował czwartkowe spotkanie Marty Lempart z Donaldem Tuskiem. Przypomniał liderce Ogólnopolskiego Strajku Kobiet jej własne słowa.

Share
Szczepan Twardoch skomentował spotkanie Marty Lempart z Donaldem Tuskiem. Przypomniał liderce OSK jej własne słowa
Szczepan Twardoch skomentował spotkanie Marty Lempart z Donaldem Tuskiem. Przypomniał liderce OSK jej własne słowa Źródło: akpa, Twitter.com
d3q3fci

W czwartek 10 grudnia liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lepmpart spotkała się w Brukseli z Donaldem Tuskiem, przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej, byłym szefem Rady Europejskiej. Obydwoje uznali spotkanie za udane. Działaczka postulująca liberalizację prawa do aborcji podkreśliła, że "rozmawiali o rządzie, który nie ma władzy, tylko zaledwie siłę. I o tym, że już nic nie będzie tak, jak było". Donald Tusk napisał z kolei na Twitterze, że odbył "ciekawą rozmowę" z Martą Lempart o tym, "jak burzyć mury i budować mosty".

To spotkanie na szczycie podsumował też pisarz Szczepan Twardoch. Wspominał na Facebooku słowa liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która jeszcze nie tak dawno krytykowała byłego premiera Polski.

Gwiazdy wspierają protesty kobiet

"Marta Lempart: nie pozwolimy, aby jakieś dziady podłączały się pod rewolucyjną energię naszego buntu! Dziady wyp****lać! To jest rewolucja! Koniec PiS!

d3q3fci

Także Marta Lempart: o, Donald Tusk! Maseczki z piorunami i cyk, leci fotka na sociale" - czytamy w wpisie autora powieści "Król".

W dyskusji na facebookowym profilu Twardocha internauci byli podzieleni. Jedni, podobnie jak pisarz, wytykali lewicowej działaczce hipokryzję. Inni zaś podkreślali, że Donald Tusk nie jest "dziadem", bo termin ten dotyczy raczej mentalnosci, a nie wieku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3q3fci

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q3fci
d3q3fci