Trwa ładowanie...

Siostry w butach

Share
Siostry w butachŹródło: Inne
d22zzyn

Już niedługo kolejnej filmowej adaptacji doczeka się powieść Jennifer Weiner , Siostry .

Jest to historia dwu sióstr, które wszystko dzieli, a łączy jedynie wspólne dzieciństwo, nienawiść do macochy i… ten sam rozmiar butów. Starsza z nich – Rose – jest prawniczką, praktyczną i odpowiedzialną kobietą; młodsza – Maggie – nieustannie poszukuje swojego miejsca na świecie, w przeciwieństwie do swojej siostry wie, jak zdobyć to, czego pragnie, chociaż ma problem z utrzymaniem tego. Maggie przykłada ogromną wagę do swojego wyglądu, zgrabnym ciałem toruje sobie drogę życiową. Żyjąc wciąż marzeniami o wielkiej karierze gwiazdy podejmuje kolejne nieudane próby znalezienia stałej pracy. Gdy Maggie traci kolejną pracę i zostaje wyrzucona z mieszkania, Rose przyjmuje ją pod swój dach. Kobiety odnajdują wspólny język, ich życie nie uspokaja się – i wtedy spotykają swoją zaginioną babką, o której istnieniu nic nie wiedziały.

To współczesna baśń z dwiema siostrami i złą macochą jest ciepłą, pełną humoru opowieścią, która potrafi zarówno bawić, jak i wzruszać.

d22zzyn

Patronat medialny nad polskim wydaniem powieści objęła Wirtualna Polska.

W jej filmowej adaptacji udział wezmą Cameron Diaz, Toni Collette, Shirley MacLaine, Mark Feuerstein, Brooke Smith, Francine Beers, Richard Burgi, Norman Lloyd, Eric Balfour, Andy Powers, Marcia Jean Kurtz, Anson Mount, Nicole Randall Johnson, Kateri DeMartino, Brandon Karrer.

Reżyserem obrazu jest Curtis Hanson. Autorką scenariusza jest Suzannah Grant.

Film wejdzie na ekrany w styczniu 2006 roku.

d22zzyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22zzyn
d22zzyn