Trwa ładowanie...

Siódma edycja Książki i róży

Siódma edycja Książki i różyŹródło: Inne
d2sczjl
d2sczjl

Książki z 10-procentowym rabatem i róże w prezencie będą czekać na osoby, które w najbliższą środę i czwartek odwiedzą księgarnie w Krakowie i innych miastach województwa małopolskiego, uczestniczące w siódmych Małopolskich Dniach Książki Książka i Róża.

W tym roku do akcji w dniach 23-24 kwietnia przystąpiły w sumie 63 księgarnie - poinformował dziennikarzy marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara.

Tańsze książki będzie można kupić w placówkach w Krakowie, Andrychowie, Bochni, Chrzanowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Gorlicach, Jordanowie, Kętach, Koszycach, Myślenicach, Olkuszu, Proszowicach, Rabce-Zdrój, Suchej Beskidzkiej, Tarnowie, Wadowicach, Zakliczynie, Zakopanem. Poza Małopolską w akcji "Książka i Róża" będą uczestniczyć księgarnie w Dębicy (woj. podkarpackie) i Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie).

Jak co roku wraz z akcją Książki i róży będzie promowany pisarz. W tym będzie to o. Leon Knabit, którego 800-1000 książek marszałek Nawara roześle w formie upominków przedstawicielom instytucji oraz osobistościom w kraju i za granicą. Zaplanowano także imprezy towarzyszące - w środę na krakowskim Rynku Głównym odbędzie się happening „Pociąg do książek”, zaś w sali PWST w Krakowie koncert „Piosenki Agnieszki Osieckiej”.

Akcja Książka i Róża jest wzorowana na tradycyjnym święcie katalońskim San Jordi, przypadającym 23 kwietnia, a więc dzień Świętego Jerzego - patrona Katalonii. Hiszpanie obdarowują się wówczas książkami i kwiatami. Podobne święto jest obchodzone w Małopolsce od 2002 roku.

Od 1930 roku Dzień Książki jest oficjalnym świętem w Hiszpanii. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Międzynarodowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

d2sczjl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sczjl