Trwa ładowanie...
d44qafu

Sherlock Holmes istniał naprawdę

d44qafu
d44qafu

Podejrzenia czytelników, którzy latami wysyłali listy na londyński adres Sherlocka Holmesa - Baker Street 221B - wreszcie się potwierdziły. Słynny detektyw istniał naprawdę! I w końcu doczekał się prawdziwej biografii.

Książka Nicka Rennisona , zapalonego holmesologa, pełna jest szczegółów dotyczących rodziny, pochodzenia, wykształcenia i działań pozazawodowych tej niezwykłej postaci. Puszczając do czytelnika oko, biografista opisuje dom rodzinny Holmesa, zagubiony pośród ponurych wrzosowisk północnego Yorkshire, wyjaśnia, co łączyło detektywa z piękną Irene Adler, zdradza, ile jest prawdy w pogłoskach o jego homoseksualizmie, i rozstrzyga, czy był on uzależniony od opium. Wszystko to podszyte jest humorem i opisane na tle panoramy wiktoriańskiej Anglii - jej mody, polityki, nauki, burzliwego okresu w historii, kulturze i obyczajowości.

Na początku roku do kin wjedzie film „Sherlock Holmes” w reżyserii Guya Richiego. W rolę głównego bohatera wcieli się Robert Downey Jr., dr. Watsona zagra zaś Jude Law.

d44qafu

Najsłynniejszy prywatny detektyw w historii, tajemniczy Sherlock Holmes, zmarł w 1929 roku, lecz jego legenda żyje i ma się dobrze. Nick Rennison , od chłopięcych lat zafascynowany bohaterem sir Arthura Conan Doyle'a , stworzył zachwycającą fikcję: biografię Holmesa opatrzoną przypisami, bibliografią oraz indeksem. Czytelnik ma nieodparte wrażenie, że obcuje z dokumentem.
„The Los Angeles Times"

Czytelnik ku własnej uciesze nieustannie gubi się w domysłach, co wyszło spod pióra Arthura Conan Doyle'a , a co naprawdę zdarzyło się w Londynie pod koniec XIX wieku. Fantastyczna zabawa.
„Independent"

Rennison opisuje najciekawsze zbrodnie, skandale i niepokoje lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych XIX wieku - irlandzkie nacjonalistyczne zamachy bombowe, morderstwa Kuby Rozpruwacza, demonstracje robotników na Trafalgar Square, zakończone Krwawą Niedzielą, oraz wiele innych. To historia widziana okiem policjanta, a na dodatek opisana w niezwykły sposób.
„The Times"

Książka Sherlock Holmes. Biografia nieautoryzowana objęta jest medialnym patronatem Wirtualnej Polski.

d44qafu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44qafu