Trwa ładowanie...
strach
23-04-2010 13:43

Senat UKSW oburzony oskarżeniami Grossa

Share
Senat UKSW oburzony oskarżeniami GrossaŹródło: Inne
d1k9d0a

Senat Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wyraża oburzenie z powodu nieprawdziwych oskarżeń o antysemityzm wysuwanych wobec ludzi Kościoła przez Jana Tomasza Grossa - czytamy w rezolucji przekazanej w piątek PAP.

W ostatnich tygodniach, przy okazji promocji książki pt. _ Strach, jej autor, Jan Tomasz Gross , wysunął nieprawdziwe oskarżenia o antysemityzm wobec najszlachetniejszych ludzi Kościoła katolickiego w Polsce: kardynała Adama Stefana Sapiehy oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego, patrona naszego Uniwersytetu_ - stwierdzili członkowie Senatu.

Senat Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wyraził oburzenie z powodu tych oszczerstw, które nie przyczyniają się do budowania atmosfery dialogu pomiędzy Polakami i Żydami.

d1k9d0a

W ostatnich dniach toczy się dyskusja wokół książki Jana Tomasza Grossa _ Strach_, w której autor opisuje akty antysemityzmu w powojennej Polsce, tłumacząc je poczuciem winy Polaków z powodu własnej postawy wobec Holokaustu oraz chciwością - jego zdaniem wielu Polaków skorzystało materialnie na zagładzie Żydów.

* Gross twierdzi także, że winny był Kościół katolicki, zajmujący - według niego - aprobującą bądź obojętną postawę wobec antysemityzmu.*

d1k9d0a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k9d0a
d1k9d0a