Trwa ładowanie...

Sekielscy zalegają z płatnościami. "Na początku kontakt był przyjacielski"

Pisarka Magdalena Witkiewicz zarzuciła wydawnictwu Od Deski do Deski oraz małżeństwu Anny i Tomasza Sekielskich nieuczciwość i lekceważenie. Prezeska oficyny, Anna Sekielska tłumaczy sytuację chorobą i obiecuje uregulować zaległe płatności.

Share
Wydawnictwo Od Deski do Deski, którego prezeską jest Anna Sekielska, zalega z płatnościami Magdalenie WitkiewiczWydawnictwo Od Deski do Deski, którego prezeską jest Anna Sekielska, zalega z płatnościami Magdalenie WitkiewiczŹródło: Gallo, East News
d15j2py

Pisarka Magdalena Witkiewicz napisała na Facebooku gorzki post o nieuczciwości. Jako jej przykład podała m.in. zaleganie z płatnościami przez wydawnictwo Od Deski do Deski, którego prezeską jest Anna Sekielska, żona dziennikarza Tomasza Sekielskiego.

"Faktury nie mam zapłaconej z lutego 2020. Nie mam dalszych rozliczeń, więc nie wiem nawet, ile powinnam jeszcze dostać kasy. Kasy za moją pracę. Czuję się podle, pisząc to na forum, ale telefony, maile, listy nie są ode mnie odbierane, a na Instagramie zostałam przez Anię zablokowana" - żaliła się bestsellerowa autorka.

Zobacz: Prolog - Magdalena Witkiewicz o pracy podczas pandemii

Magdalena Witkiewicz podkreślała, że najstraszniejszy jest w tej sprawie brak informacji, który rodzi pole niepotrzebnym domysłom.

d15j2py

- Na początku kontakt z wydawnictwem był przyjacielski. Szybko przeszliśmy z drogi biznesowej na prywatną. Tu obietnice były duże, a tak naprawdę nie ma nic. Na szczęście przez prawnika odzyskałam prawa do moich trzech książek - mowa tu o książkach dla dzieci "Lilka i spółka", "Lilka i wielka afera" oraz "Mateusz i zapomniany skarb" - komentuje Witkiewicz w rozmowie z dziennikarzami "Press".

- Dodzwonić się do nas, jest faktycznie ciężko. Mieszkamy na wsi i zasięg jest, jaki jest - tłumaczy się Anna Sekielska. W rozmowie z dziennikarzami zdradza jednocześnie, że zamyka wydawnictwo, bo nie jest w stanie go prowadzić.

- Jestem już od ponad półtora roku na zwolnieniu lekarskim. Pracuję w miarę sił i możliwości. Większość naszych autorów wie, że jestem chora. Część umów została już rozwiązana. Wszystko powoli wycofujemy i zamykamy.

Sekielska zapewnia, że zajmie się sprawą zaległości. - Z Magdą Witkiewicz rozwiązaliśmy umowę dość dawno, a książki zostały wycofane ze sprzedaży. Faktycznie w przypadku Magdy mogło mi coś umknąć. Sprawdzę jeszcze raz i się upewnię. Oczywiście to uregulujemy. Zapłacimy fakturę, sprawdzę, czy zostały jakieś egzemplarze do rozliczenia - mówi.

d15j2py

Okazuje się, że przypadek zaległości oficyny wobec Witkiewicz nie jest jednak odosobniony. "Wydawnictwo Od Deski do Deski to największe rozczarowanie ostatnich czasów. Z Januszem też się nie rozliczyli, cisza od dwóch lat. Nie mam pojęcia, dlaczego Anna Sekielska nie reaguje, podobnie Tomasz Sekielski" - skomentowała post Witkiewicz Ewelina Wojdyło, żona Janusza Leona Wiśniewskiego, który razem z Sekielskimi wydał "I odpuść nam nasze...".

Oficyna Od Deski do Deski powstała w 2015 r. Wśród jej najpopularniejszych pozycji znajdują się książki Wojciecha Kuczoka, Sylwii Chutnik, Artura Nowaka i Tomasza Sekielskiego. Ostatni post na facebookowym profilu wydawnictwa został opublikowany pod koniec ubiegłego roku. Na stronie Od Deski do Deski nie ma informacji na temat wygaszania działalności.

Po naszej publikacji Magdalena Witkiewicz poinformowała, że otrzymała zaległe pieniądze od wydawnictwa Od Deski do Deski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15j2py
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15j2py
d15j2py