Trwa ładowanie...

Sławomir Mrożek przyjeżdża do Polski!

Na tę wiadomość czekało wielu czytelników. Z okazji premiery tomu korespondencji, jaką Sławomir Mrożek prowadził ze Stanisławem Lemem, wybitny dramaturg przyjedzie do Polski!
Share
Sławomir Mrożek przyjeżdża do Polski!
Źródło: "__wlasne
d3rk1y8

Na tę wiadomość czekało wielu czytelników. Z okazji premiery tomu korespondencji, jaką Sławomir Mrożek prowadził ze Stanisławem Lemem , wybitny dramaturg przyjedzie do Polski!

Przedstawiamy oficjalny program wizyty:

- wtorek, 4 października - Sławomir Mrożek odbierze Nagrodę Polskiego Pen Clubu;

d3rk1y8

- środa, 5 października – spotkanie z czytelnikami, Sławomir Mrożek będzie podpisywać książki w salonie Empik Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122). Początek o godz. 17.00.

Wkrótce poznamy kolejne szczegóły na temat wizyty Sławomira Mrożka w Polsce oraz korespondencji ze Stanisławem Lemem .

Listy Stanisława Lema i Sławomira Mrożka ukażą się nakładem WL 5 października.

Dwaj wielcy pisarze. Dwie odmienne osobowości, dwa różne temperamenty. Wydawać by się mogło, że Stanisława Lema ze Sławomirem Mrożkiem niewiele łączyło. Okazuje się jednak, że pisarze przez wiele lat byli przyjaciółmi i pisali do siebie arcyciekawe listy. Nie tylko o literaturze, nie tylko o wielkiej polityce, ale i o czymś tak przyziemnym jak… samochody, których byli wielkimi miłośnikami. Mnóstwo w tej korespondencji ironii, słownych gier i żartów.

Opublikowanie listów Stanisława Lema i Sławomira Mrożka to wydarzenie kulturalne najwyższej rangi. Książka, wzbogacona o liczne fotografie, rzuca nowe światło na twórczość pisarzy i czasy, w których przyszło im żyć.

[oprac. GW]

d3rk1y8

Podziel się opinią

Share
d3rk1y8
d3rk1y8