Trwa ładowanie...

Sąd w Moskwie wydał zakaz publikacji książek założyciela Kościoła scjentologicznego

Sąd w Moskwie wydał zakaz publikacji książek Lafayette'a Ronalda Hubbarda, założyciela Kościoła scjentologicznego - poinformowała w czwartek rosyjska Prokuratura Generalna.

Sąd w Moskwie wydał zakaz publikacji książek założyciela Kościoła scjentologicznegoŹródło: "__wlasne
d3i5q6n
d3i5q6n

Sąd w Moskwie wydał zakaz publikacji książek Lafayette'a Ronalda Hubbarda , założyciela Kościoła scjentologicznego - poinformowała w czwartek rosyjska Prokuratura Generalna.

Sąd orzekł, że książki Hubbarda , m.in. What is Scientology? "zawierają wezwania do działań ekstremistycznych". Według Prokuratury Generalnej, gdy orzeczenie się uprawomocni, książki te zostaną wciągnięte na listę ekstremistycznych materiałów, których publikowanie jest w Rosji zakazane.

Przedstawiciele Kościoła scjentologicznego zapowiedzieli oprotestowanie decyzji moskiewskiego sądu. Twierdzą, że postępowanie było obarczone wadami, proces przeprowadzono pospiesznie i nie byli w stanie bronić swoich interesów.

d3i5q6n

Agencja Associated Press przypomina, że w 2010 roku sąd w Surgucie, na Syberii, również zakazał publikacji scjentologów, ale orzeczenie to zostało obalone.

Rzecznik scjentologów w Rosji Jurij Maksimow powiedział, że Kościół scjentologiczny ma w tym kraju "dziesiątki tysięcy" wyznawców. Rosyjskie media twierdzą, że wśród scjentologów są potężni biznesmeni i przedstawiciele władz.

Rosyjska Cerkiew prawosławna potępiła w 2007 roku scjentologię jako "totalitarną sektę".Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł natomiast, że władze Moskwy naruszały prawa tej grupy, wielokrotnie odmawiając jej zarejestrowania.

W 2002 roku Stany Zjednoczone skrytykowały Belgię, Francję i Niemcy, oskarżając je o dyskryminowanie pewnych ruchów religijnych, w tym Kościoła scjentologicznego, Świadków Jehowy i ruchu Hare Kriszna.

d3i5q6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i5q6n